Ułatwienia dostępu
W tym roku przenieśliśmy się w czasie – od lat 60 aż po przyszłość! Każde stoisko miało swój niepowtarzalny klimat: muzyka, moda, dekoracje i wspomnienia z dawnych lat. Były konkursy, wspólne tańce, mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy! Dzieci tworzyły własne koraliki i mozaiki, grały w kapsle i poznawały zabawy sprzed lat. Kolorowe warkoczyki zapewnił Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Samostrzelu im. Ireny Sendlerowej.
W trakcie festiwalu podsumowaliśmy akcje i nagrodziliśmy w konkursach w ramach projektu Razem Raźniej oraz Szkoła Otwarta i Tolerancyjna.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami – to właśnie różnorodność, wspólne działanie i radość tworzą ten wyjątkowy klimat.
28 maja odbyła się wycieczka kl. 4a i kl. 4b do Gdyni, Gdańska i na Westerplatte. Uczniowie odwiedzili wiele pięknych i ważnych miejsc. Najważniejszym punktem wyjazdu było Westerplatte i Pomnik Obrońców Wybrzeża upamiętniający Patronów Szkoły. Dużą atrakcją było także zwiedzanie w Gdyni okrętu ORP Błyskawica oraz Gdańskiej Starówki.
Podczas szkolnej wycieczki do Łodzi odwiedziliśmy trzy wyjątkowe miejsca, które ukazały nam różnorodność i bogactwo tego miasta. Naszą przygodę rozpoczęliśmy w EC1, gdzie dawna elektrownia została przekształcona w nowoczesne Centrum Nauki i Techniki. Interaktywne wystawy pozwoliły nam zgłębić tajniki energii, mikroświata i kosmosu, a także poznać historię przemysłowej Łodzi. To miejsce, gdzie nauka spotyka się z historią w fascynujący sposób.
Poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę w bydgoskich uroczystościach 234. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Były pokazy musztry konnej, grupy rekonstrukcyjne, orkiestra wojskowa, a nawet... król Stanisław August Poniatowski. Uroczystości, które zgromadziły wielu mieszkańców naszego miasta, odbyły się na Starym Rynku. Dziękujemy uczniom klas 8 z pocztu sztandarowego za wzorową postawę i zawsze pełną gotowość do reprezentowania szkoły!
Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Święta Pracy, Dnia Flagi i Święta Konstytucji. Wspólnie zaśpiewaliśmy hymn narodowy, wysłuchaliśmy wierszy i piosenek. Było czytanie fragmentów konstytucji oraz materiał filmowy o polskich sportowcach i kibicach. Nasz szkolny hol zrobił się biało-czerwony. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy 4b przy wsparciu starszych koleżanek z kl. 8a, a zaśpiewała dla nas uczennica kl. 7b.
Uczniowie klasy 1a mieli wyjątkową okazję odwiedzić Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego!
Podczas wizyty dzieci dowiedziały się, jak działa numer alarmowy 112, kto odbiera zgłoszenia i jak przebiega proces niesienia pomocy potrzebującym. Uczniowie mogli także przećwiczyć podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy!
Dzięki tej wycieczce dzieci nauczyły się, jak ważne jest szybkie i właściwe reagowanie w sytuacjach zagrożenia. To była niezapomniana lekcja bezpieczeństwa!
Dziękujemy WCPR za serdeczne przyjęcie i wspaniałą edukacyjną przygodę!
Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Żonkile organizowanej przez Muzeum POLIN. W tym roku 19 kwietnia obchodzimy 82. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. W ramach obchodów uczniowie klas 4-8 oraz kl. 1-3 wykonali i przypięli do bluzek żółte żonkile – symbol akcji. Na lekcjach rozmawiali o kulturze żydowskiej oraz szacunku i tolerancji wobec innych narodów i religii, obejrzeli premierowe filmy, poznali słuchowiska i opowiadania oraz pracowali według scenariuszy i materiałów udostępnionych przez Muzeum POLIN. Uczniowie starszych klas wykonali także pamiątkowe zdjęcia z napisem: „Łączy nas pamięć”, które jest hasłem przewodnim akcji Żonkile. Prace uczniów zostały wyeksponowane na szkolnych wystawkach.
Pierwsze dni kwietnia były w naszej szkole skoncentrowane na tematach neuro- różnorodności. W trakcie Tygodnia Świadomości Spektrum Autyzmu szczególnym dniem był drugi dzień tego miesiąca. Cały dzień uczniowie i nauczyciele nie usłyszeli dzwonka, co stworzyło przyjazną atmosferę i komfort dla osób z nadwrażliwością słuchową.
Zawodowy dzień - takim można śmiało nazwać ostatni poniedziałek marca - spędzony przez klasę 5a w Zespole Szkół Budowlanych. W szkole uczniowie uczestniczyli w warsztatach artystycznych - gdzie malowali wykonane z gipsu ozdoby wielkanocne. Płaskorzeźby zająca barwnie wzbogacone kolorami zyskały świąteczny blask. Prowadząca Pracownię Renowacji zadbała o to aby uczestnicy poznali również inne zawody oprowadzając klasę po niektórych pracowniach. Ciekawość uczniów wzbudziły informacje na temat zawodu: dekarza czy budownictwa i całego procesu wykończeniowego z architekturą wnętrz i projektowaniem.
Wiosenne Grand Prix – Bieg o Mistrzostwo (Bieg nr 2) – WYNIKI!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za sportową walkę i gratulujemy zwycięzcom drugiego biegu w ramach Wiosennego Grand Prix!