Uczniowie klas 4 na lekcji muzyki poznawali grupę instrumentów perkusyjnych: wygląd, budowę, technikę gry oraz brzmienie. Dowiedzieli się, że dawniej instrumenty tworzono z nasion, muszelek, wysuszonych skorupek owoców. Otrzymali zadanie, aby skonstruować własne instrumenty z odpadów - ekoinstrumenty. Wykorzystali do tego pojemniki plastikowe, puszki, pudełka, butelki i inne elementy. Wykonali bardzo pomysłowe instrumenty. Wśród nich królowały bębenki i marakasy.

We wtorek 14.03.23 r. w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty plastyczne dla wolontariuszy SKW. Młodzież stworzyła przepiękne kartki wielkanocne, które w okresie przedświątecznym zostaną wysłane do zaprzyjaźnionych placówek, a także emerytów pracujących niegdyś w naszej szkole. Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w te działania!

W ostatnim tygodniu lutego uczestnicy koła plastycznego zaraz po zajęciach udali się na piękną malowaną bajkę "Szczęście Mikołajka" Spotkanie na którym nie zabrakło rodzicow było okazją do świetnego spędzenia czasu:)

Po raz kolejny w naszej szkole uczciliśmy przypadający 21 lutego Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W tym roku nauczyciele języka polskiego klas 4-8 zaplanowali działania na cały tydzień i zaprosili uczniów do wspólnych językowych zabaw i konkursów. Każdy dzień tygodnia miał swoje hasło przewodnie, o którym przypominały napisy wywieszane na drzwiach sal lekcyjnych.

Dziś podczas zajęć z wychowawcą klasę 4a odwiedzili żołnierze. Opowiedzieli uczniom o zawodzie, który wykonują oraz misji w Iraku.

Po 148 latach zaborów 20 stycznia 1920 polskie wojsko pojawiło się na ulicach Bydgoszczy.
W naszej szkole uczciliśmy pamięć bohaterów tamtych przełomowych wydarzeń. Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w konkursie rozpoznawania zdjęć dawnej i współczesnej Bydgoszczy oraz w ogłoszonym wcześniej konkursie na wykonanie pracy przestrzennej.

21 grudnia na sali gimnastycznej odbył się apel świąteczny połączony z konkursem kolęd i pastorałek. Spotkanie rozpoczął program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy 5a i 8d. Następnie klasy 4-8 zaprezentowały przygotowane wcześniej kolędy i pastorałki. Dwuosobowa komisja złożona z Pani Zuzanny Jagielskiej i Beaty Graczykowskiej zadecydowała o zwycięstwie klasy 7a. 

Całej klasie 7a i Pani wychowawczyni Małgorzacie Strzeleckiej serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wzruszające chwile przy polsko-ukraińskiej kolędzie "Dobry wieczór Panie Gospodarzu".

We wtorek, 27 grudnia przypadała 104. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego, obchodzonego po raz drugi jako święto państwowe. Poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę w bydgoskich uroczystościach, które rozpoczęły się mszą w Kościele Garnizonowym, a następnie były kontynuowane przy Grobie Nieznanego Powstańca Wielkopolskiego, gdzie w asyście wojskowej złożono kwiaty, a przedstawiciele władz wręczyli odznaczenia osobom zasłużonym dla upamiętniania tego zwycięskiego zrywu niepodległościowego.

22 grudnia 2022 roku klasa 2 a odwiedziła Karmelkową Krainę. Dzięki Rodzicom wysłuchaliśmy opowieści o rodzajach czekolady oraz sposobach jej temperowania. Mieliśmy okazję poznać smak różowej czekolady. Niezwykła okazała się degustacja różnych rodzajów czekolady. Podczas warsztatów dekorowaliśmy własną czekoladę w kształcie gwiazdy, którą zabraliśmy do domu. Poznaliśmy proces powstawania czekolady – od plantacji do tabliczki. W prezencie dostaliśmy także ręcznie wykonane lizaki. Skorzystaliśmy również z okazji, aby zobaczyć świąteczne Stare Miasto.

W czasie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy 4a uczestniczyli w zajęciach o tradycjach świątecznych organizowanych przez Projekt Zabytek. Podczas warsztatów powstawały kolorowe aniołki, choinki, gwiazdki i inne bombki z masy solnej. Zajęcia połączone były z opowieściami. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się między innymi jak dawniej spędzano
święta, co znajdowało się na wigilijnym stole, z czego wykonywano ozdoby na choinkę. Samodzielnie wykonane ozdoby świąteczne uczniowie zabrali ze sobą do domu.

Partnerzy i linki

 soit logo

Logo sto dyskryminacji

soc
program dla szkol logo

deklaracja dostepnosci logo

logo emic


logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.