W dniach 16-20.09 nasi uczniowie z kl.7 i 8 uczestniczyli w programie edukacyjnym Training camp EUROWEEK, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego. Uczniowie wraz z nauczycielami spędzili czas w historycznej i pełnej klimatu Bystrzycy Kłodzkiej (woj. dolnośląskie). Zajęcia prowadzone w formie interaktywnych warsztatów oraz praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców z różnych stron świata były okazją do rozwijania również kompetencji społecznych (autoprezentacji oraz pracy w grupie).
Poczet sztandarowy szkoły uczestniczył 17 września w obchodach Dnia Sybiraka i 84. rocznicy agresji ZSRR na Polskę. Uroczystości z zachowaniem ceremoniału wojskowego odbyły się na Starym Rynku. Naszą szkołę w poczcie sztandarowym reprezentowali uczniowie: Lukas Karvelis, Milena Rećko, Wiktoria Walaszczyk.
Pierwszego września poczet sztandarowy uczestniczył w bydgoskich obchodach 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uroczystości z zachowaniem ceremoniału wojskowego odbyły się na Starym Rynku. Naszą szkołę w poczcie sztandarowym reprezentowali uczniowie: Lukas Karvelis, Jagoda Grabowska, Paulina Ciesielska, Gabriela Budzyńska.
Uczniowie klasy 8b, 8d, 6b oraz nauczyciele i pracownicy szkoły cyklicznie korzystają z oferty Opery Nova. Byli na baletach: Królowa Śniegu, Coppelia, Alicja w Krainie Czarów, Karnawał Zwierząt. Obejrzeli musical: Bulwar Zachodzącego Słońca, operę - Straszny Dwór oraz operetki: Księżniczka Czardasza i w ostatnią niedzielę - Wesołą Wdówkę. Spektakle w operze dostarczają niesamowitych przeżyć, uwrażliwiają oraz uzależniają, tak, bo opera uzależnia. Cieszy mnie, że tym nałogiem zaraziłam dużą grupę uczniów.
Zabawy podwórkowe i ruchowo – taneczne przygotowane przez zespół artystyczno – sportowy i wspierający, były wesołym akcentem angażującym dzieci z całej szkoły.
Każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie.
Dnia 30 maja klasa 5b udała się do CPR, czyli Centrum Powiadamiania Ratunkowego.
Uczniowie zapoznali się z zasadami obsługi zgłoszeń alarmowych oraz stanowiskiem pracy operatora numeru 112. Dowiedzieli się na jakich zasadach działa cały system powiadamiania, przypomnieli sobie numery i liczby, które mogą uratować życie.
Uczniowie klasy 7a wybrali w tym roku na trasę swojej wycieczki klasowej Kruszwicę i Gniezno. Zwiedzili miejsca związane z początkami państwa polskiego. W Kruszwicy weszli na Mysią Wieżę, z której podziwiali jedno z największych jezior w Polsce oraz przypomnieli sobie legendę o Popielu. Największą atrakcją był rejs statkiem po jeziorze Gopło, o którym uczniowie niedawno czytali w lekturze ,,Balladyna”. Z Kruszwicy wyruszyli do Gniezna – pierwszej stolicy Polski, aby zwiedzić tam na Wzgórzu Lecha Katedrę gnieźnieńską z relikwiami św. Wojciecha. W Gnieźnie był także czas na wspólny spacer po Starym Mieście oraz lody.
W ramach obchodów Roku Andrzeja Szwalbego uczniowie koła muzycznego wybrali się na spacer śladami Szwalbego. Andrzej Szwalbe był założycielem i wieloletnim dyrektorem Filharmonii Pomorskiej, inspiratorem i organizatorem wielu przedsięwzięć kulturalnych w Bydgoszczy. Poniżej zdjęcia ze spaceru. Zachęcamy do udziału w konkursie "Bydgoszcz w obiektywnie Szwalbego".
26 I 27 kwietnia w naszej szkole uczniowie uczestniczyli w szeregu działań związanych z Ekologią. Pokaz mody był efektem kreatywnych wytworów artystycznych gdzie projekty wykonali uczniowie klas 1-3 i 4-8 głównie z surowców wtórnych. W tematykę ekologiczną - melodyjnie I energicznie dzięki wyśpiewanej piosence wprowadziła wszystkich zgromadzonych kłasa 3b. Prezentowane kreacje były niezwykle różnorodne - od pełnych lekkości, blasku i zwiewności - po projekty nastawione na wygodę użytkowania i modną, mocną barwę dopasowaną do stylu.
Poczet sztandarowy szkoły uczestniczył 8 maja w bydgoskich obchodach 78. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Uroczystości z zachowaniem ceremoniału wojskowego odbyły się na Placu Wolności. Naszą szkołę w poczcie sztandarowym reprezentowali uczniowie z klas 8: Emilia Flizikowska, Aleksandra Rado i Bartłomiej Lewandowski.