W dniach 24-28.06.2024 w naszej szkole odbywał się pierwszy turnus półkolonii bydgoskich.

Dnia 4 czerwca w naszej szkole odbył się spektakl familijny, opowiadający o niezwykłej szkole Ambrożego Kleksa. Był śpiew, taniec, śmiech i dobra zabawa, ale nie zabrakło też chwili wzruszeń. Uczniowie klas szóstych doskonale wcielili się w rolę bajkowych postaci! Dodatkowo dialogi aktorów świetnie uzupełniły piosenki w wykonaniu charyzmatycznego szkolnego chóru. Kolorowy, rozśpiewany i roztańczony musical stał się niezapomnianą podróżą do świata wyobraźni...

Poczet sztandarowy szkoły uczestniczył 8 maja w bydgoskich obchodach 79. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Uroczystości z zachowaniem ceremoniału wojskowego odbyły się na Starym Rynku. Naszą szkołę w poczcie sztandarowym reprezentowali uczniowie z klas: 8a, 7a i 7b.

Baner Parku dla owadów
MIło jest nam poinformować, że nasza szkoła znalazła się w gronie 26 placówek, którym Prezydent Miasta Bydgoszcz przyznał Bydgoski Grant Ekologiczny. Projekt sekcji ekologicznej Szkolnego Koła Wolontariatu zgodnie z zagadnieniem priorytetowym tegorocznej edycji „Przyroda w mieście” pragnie podkreślić znaczenie owadów zapylaczy wśród uczniów klas zerowych przedszkoli i klas 1-3 w szkołach podstawowych, w Bydgoszczy poprzez: stworzenie "Parku dla owadów z łąką miododajną" na terenie Szkoły Podstawowej nr 61, organizację warsztatów tematycznych "Owad -  przyjacielem człowieka", przeprowadzenie konkursu plastycznego "Pszczoła - królową naszych łąk".
Akcja planowana jest do końca obecnego roku szkolnego, a także na kolejne lata."

Za nami kolejne z cyklu "Spotkanie z kulturą...Kultura romska" podczas którego przybliżono nam tradycje, zwyczaje oraz język Romów. Była to lekcja otwartości na to, co nowe i nieznane. W trakcie wydarzenia odbyło się rozdanie nagród  dla laureatów dwóch konkursów- recytatorskiego i plastycznego. Miło nam poinformować, że uczennica kl. 4B otrzymała nagrodę za pięknie wykonaną pracę plastyczną. 

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. W tym czasie warto pamiętać o bliskich i przyjaciołach. Dlatego z tej okazji uczniowie klas 1b, 3a, 3b i 6b wzięli udział w warsztatach scrapbookingu, podczas których wykonali piękne kartki świąteczne. Nie zabrakło na nich zajączków, pisanek oraz kurczaków. Kartki wielkanocne oraz życzenia z nich płynące to tradycja, którą warto pielęgnować. Składamy wszystkim wirtualne życzenia Wesołych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka oraz samych słonecznych dni.

W tym roku Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodziliśmy  w naszej szkole w ramach "Tygodnia języków i kultur”. Po językach obcych i kulturze celtyckiej uczniowie klas 4-8 zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi języka polskiego.

18 marca, obchodzimy Światowy Dzień Mózgu, święto poświęcone jednemu z najbardziej fascynujących organów w ludzkim ciele. Ten dzień nie tylko celebruje znaczenie mózgu dla naszego codziennego funkcjonowania, ale także podkreśla potrzebę troski o jego zdrowie i rozwój. W naszej szkole odbyły się tematyczne zajęcia, prelekcje filmów, powstały szkolne gazetki.

Uczniowie kl. 8a i 7c wzięli udział w dwudniowych warsztatach ekologicznych zorganizowanych przez Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Przysieku. Celem było pogłębienie wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii i uwrażliwienie na problemy ekologii. Po spacerze i zajęciach nie zabrakło też czasu na integrację przy muzyce.

W dniu 11 grudnia uczniowie klas 7 i klasy 8 uczestniczyli w niezwykle ciekawych zajęciach edukacyjnych w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy, które poprowadziła Sędzia Sądu Rodzinnego Alicja Ornowska. Uczniowie wcielili się w rolę sędziego, ławników, prokuratora, obrońcy, świadków i oczywiście oskarżonego. A oskarżonym był sam Harry Potter! Po przesłuchaniu świadków, obejrzeniu dowodu rzeczowego w postaci nagrania z kamer monitoringu sędzia musiał wydać wyrok i osądzić czy Harry Potter działał w obronie koniecznej, rzucając zaklęcie Sectumsempra przeciw Draconowi Malfoyowi.

Partnerzy i linki

ROK NATO logo niebieskie z tłem 

BMMU Logo Poziom internet PL

soit logo

Logo sto dyskryminacji

soc
program dla szkol logo

deklaracja dostepnosci logo

logo emic


logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

polityka prywatności logo

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.