W dniach 16-20.09 nasi uczniowie z kl.7 i 8 uczestniczyli w programie edukacyjnym Training camp EUROWEEK, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego. Uczniowie wraz z nauczycielami spędzili czas w historycznej i pełnej klimatu Bystrzycy Kłodzkiej (woj. dolnośląskie). Zajęcia prowadzone w formie interaktywnych warsztatów oraz praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców z różnych stron świata były okazją do rozwijania również kompetencji społecznych (autoprezentacji oraz pracy w grupie).

Poczet sztandarowy szkoły uczestniczył 17 września w obchodach Dnia Sybiraka i  84. rocznicy agresji ZSRR na Polskę. Uroczystości z zachowaniem ceremoniału wojskowego odbyły się na Starym Rynku. Naszą szkołę w poczcie sztandarowym reprezentowali uczniowie: Lukas Karvelis, Milena Rećko, Wiktoria Walaszczyk.

Pierwszego września poczet sztandarowy uczestniczył w bydgoskich obchodach 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uroczystości z zachowaniem ceremoniału wojskowego odbyły się na Starym Rynku. Naszą szkołę w poczcie sztandarowym reprezentowali uczniowie: Lukas Karvelis, Jagoda Grabowska, Paulina Ciesielska, Gabriela Budzyńska. 

Uczniowie klasy 8b, 8d, 6b oraz nauczyciele i pracownicy szkoły cyklicznie korzystają z oferty Opery Nova. Byli na baletach: Królowa Śniegu, Coppelia, Alicja w Krainie Czarów, Karnawał Zwierząt. Obejrzeli musical: Bulwar Zachodzącego Słońca, operę - Straszny Dwór oraz operetki: Księżniczka Czardasza i w ostatnią niedzielę - Wesołą Wdówkę. Spektakle w operze dostarczają niesamowitych przeżyć, uwrażliwiają oraz uzależniają, tak, bo opera uzależnia. Cieszy mnie, że tym nałogiem zaraziłam dużą grupę uczniów.

Zabawy podwórkowe i ruchowo – taneczne przygotowane przez zespół artystyczno – sportowy i wspierający, były wesołym akcentem angażującym dzieci z całej szkoły.
Każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie.

Dnia 30 maja klasa 5b udała się do CPR, czyli Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Uczniowie zapoznali się z zasadami obsługi zgłoszeń alarmowych oraz stanowiskiem pracy operatora numeru 112. Dowiedzieli się na jakich zasadach działa cały system powiadamiania, przypomnieli sobie numery i liczby, które mogą uratować życie.

Uczniowie klasy 7a wybrali w tym roku na trasę swojej wycieczki klasowej Kruszwicę i Gniezno. Zwiedzili miejsca związane z początkami państwa polskiego. W Kruszwicy weszli na Mysią Wieżę, z której podziwiali jedno z największych jezior w Polsce oraz przypomnieli sobie legendę o Popielu. Największą atrakcją był rejs statkiem po jeziorze Gopło, o którym uczniowie niedawno czytali w lekturze ,,Balladyna”. Z Kruszwicy wyruszyli do Gniezna – pierwszej stolicy Polski, aby zwiedzić tam na Wzgórzu Lecha Katedrę gnieźnieńską z relikwiami św. Wojciecha. W Gnieźnie był także czas na wspólny spacer po Starym Mieście oraz lody.

W ramach obchodów Roku Andrzeja Szwalbego uczniowie koła muzycznego wybrali się na spacer śladami Szwalbego. Andrzej Szwalbe był założycielem i wieloletnim dyrektorem Filharmonii Pomorskiej, inspiratorem i organizatorem wielu przedsięwzięć kulturalnych w Bydgoszczy. Poniżej zdjęcia ze spaceru. Zachęcamy do udziału w konkursie "Bydgoszcz w obiektywnie Szwalbego".

26 I 27 kwietnia w naszej szkole uczniowie uczestniczyli w szeregu działań związanych z Ekologią. Pokaz mody był efektem kreatywnych wytworów artystycznych gdzie projekty wykonali uczniowie klas 1-3 i 4-8 głównie z surowców wtórnych. W tematykę ekologiczną - melodyjnie I energicznie dzięki wyśpiewanej piosence wprowadziła wszystkich zgromadzonych kłasa 3b. Prezentowane kreacje były niezwykle różnorodne - od pełnych lekkości, blasku i zwiewności - po projekty nastawione na wygodę użytkowania i modną, mocną barwę dopasowaną do stylu. 

Poczet sztandarowy szkoły uczestniczył 8 maja w bydgoskich obchodach 78. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Uroczystości z zachowaniem ceremoniału wojskowego odbyły się na Placu Wolności. Naszą szkołę w poczcie sztandarowym reprezentowali uczniowie z klas 8: Emilia Flizikowska, Aleksandra Rado i Bartłomiej Lewandowski.

Partnerzy i linki

 soit logo

Logo sto dyskryminacji

soc
program dla szkol logo

deklaracja dostepnosci logo

logo emic


logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.