Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. W tym czasie warto pamiętać o bliskich i przyjaciołach. Dlatego z tej okazji uczniowie klas 1b, 3a, 3b i 6b wzięli udział w warsztatach scrapbookingu, podczas których wykonali piękne kartki świąteczne. Nie zabrakło na nich zajączków, pisanek oraz kurczaków. Kartki wielkanocne oraz życzenia z nich płynące to tradycja, którą warto pielęgnować. Składamy wszystkim wirtualne życzenia Wesołych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka oraz samych słonecznych dni.

W tym roku Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodziliśmy  w naszej szkole w ramach "Tygodnia języków i kultur”. Po językach obcych i kulturze celtyckiej uczniowie klas 4-8 zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi języka polskiego.

18 marca, obchodzimy Światowy Dzień Mózgu, święto poświęcone jednemu z najbardziej fascynujących organów w ludzkim ciele. Ten dzień nie tylko celebruje znaczenie mózgu dla naszego codziennego funkcjonowania, ale także podkreśla potrzebę troski o jego zdrowie i rozwój. W naszej szkole odbyły się tematyczne zajęcia, prelekcje filmów, powstały szkolne gazetki.

Uczniowie kl. 8a i 7c wzięli udział w dwudniowych warsztatach ekologicznych zorganizowanych przez Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Przysieku. Celem było pogłębienie wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii i uwrażliwienie na problemy ekologii. Po spacerze i zajęciach nie zabrakło też czasu na integrację przy muzyce.

W dniu 11 grudnia uczniowie klas 7 i klasy 8 uczestniczyli w niezwykle ciekawych zajęciach edukacyjnych w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy, które poprowadziła Sędzia Sądu Rodzinnego Alicja Ornowska. Uczniowie wcielili się w rolę sędziego, ławników, prokuratora, obrońcy, świadków i oczywiście oskarżonego. A oskarżonym był sam Harry Potter! Po przesłuchaniu świadków, obejrzeniu dowodu rzeczowego w postaci nagrania z kamer monitoringu sędzia musiał wydać wyrok i osądzić czy Harry Potter działał w obronie koniecznej, rzucając zaklęcie Sectumsempra przeciw Draconowi Malfoyowi.

W miniony czwartek uczniowie klas czwartych i koła plastycznego zwiedzili zabytkowy Poznań. Urokliwe kamieniczki, poznańskie koziołki, czy klimatyczny jarmark świąteczny na rynku to tylko niektóre z dodatkowych atrakcji pobytu. Myltisensoryczna wystawa dzieł Vincenta van Gogha przeniosła wszystkich w świat twórczości artysty. Wprowadzone w ruch obrazy, narracja lektora i dźwięki muzyki  stworzyły niepowtarzalny  klimat. Dopełnieniem  twórczych przeżyć była wizyta w Palmiarni, której tajemniczy klimat udział się wszystkim. To był dzień pełen wrażeń!:) Zanurz się w świecie obrazów

4 grudnia uczniowie klasy 1a zwiedzili Bibliotekę Wojewódzką na Starym Rynku. Poznali zasoby biblioteczne: książki, audiobooki, czasopisma, kolekcję płyt filmowych i muzycznych, zbiory specjalne. Uczniowie zapoznali się z zasadami funkcjonowania biblioteki oraz z wydarzeniami, jakie placówka planuje realizować w najbliższym czasie.

29 listopada 2023 roku, wzorem ubiegłych lat, nauczyciele języka polskiego i muzyki przygotowali wieczór poezji i muzyki. Tym razem tematem spotkania były „Podróże małe i duże”. Zgromadzeni na holu II piętra zaproszeni goście mogli wysłuchać utworów zaprezentowanych przez uczniów klas 4-8, a poświęconych wędrowaniu, których autorami byli między innymi Leopold Staff, Adam Mickiewicz, Adam Asnyk, czy Konstanty Ildefons Gałczyński. Zespół muzyczny zaprezentował przeboje związane z tematem wieczorku, a więc „Góry do góry”, „Jedzie pociąg z daleka” czy szantę „Kiedy szliśmy przez Pacyfik” i wiele innych. Niektórzy widzowie aktywnie wspomagali występy wokalne swoich pociech. Wszyscy występujący byli nagradzani gromkimi brawami.

24 listopada uczniowie klas 1-3 obchodzili DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Dzieci w tym dniu mogły przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole. Maskotki były różne, od bardzo malutkich do bardzo dużych. Zabawka ta od prawie 120 lat towarzyszy dzieciom pod każdą szerokością geograficzną, ciesząc zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Dzieci poznały historię małegomisia oraz bawiły się przy piosenkach. Moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Ten dzień był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość wspólnej zabawy.

21 listopada obchodziliśmy w szkole "Dzień życzliwości i pozdrowień". Wolontariusze witali pracowników i uczniów pozytywnymi cytatami ukrytymi w koszykach wiklinowych. 

Partnerzy i linki

ROK NATO logo niebieskie z tłem 

BMMU Logo Poziom internet PL

soit logo

Logo sto dyskryminacji

soc
program dla szkol logo

deklaracja dostepnosci logo

logo emic


logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

polityka prywatności logo

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.