W ramach wycieczki do Trójmiasta uczniowie kl. 4b i 6a odwiedzili miejsce pamięci związane z Patronem Szkoły – Bohaterami Westerplatte. Wysłuchali tam historii o siedmiu dniach obrony placówki i przeszli pod Pomnik Obrońców Wybrzeża. Tego dnia uczniowie zobaczyli także najważniejsze zabytki Gdańska, m.in. Złotą Bramę, Dwór Artusa, zabytkowe kamieniczki na ul. Długiej oraz Fontannę Neptuna. W Gdyni najważniejszym punktem programu było zwiedzanie Akwarium, które jest częścią Morskiego Instytutu Rybackiego, a także podziwianie żaglowca Dar Pomorza.

Uczniowie klasy 5a w ramach podsumowania lekcji języka polskiego z mitologii greckiej przygotowali pokaz bogów i herosów. Wybrali postać mitologiczną i wcielili się w jej rolę. Wykonali samodzielnie stroje i odpowiednie atrybuty, a także wygłosili przemówienie, w którym się zaprezentowali.

Na lekcji pojawili się m.in.: Posejdon, Hades, Demeter, Persefona, Atena, Afrodyta, Artemida, Hefajstos, Hermes i Ikar. Wszyscy uczniowie wykazali się zaangażowaniem i kreatywnością w przygotowaniu swojego wystąpienia.

W dniu 11 maja, wolontariusze SKW wraz z uczniami naszej szkoły podczas długiej przerwy zawiesili na drzewku znajdującym się na 1 piętrze wstążki w barwach Ukrainy. W ten sposób okazaliśmy nasze wsparcie dla uczniów, którzy wraz ze swoimi rodzinami odnaleźli schronienie w naszym kraju.

Poczet sztandarowy uczestniczył w bydgoskich obchodach 77. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Uroczystości z zachowaniem ceremoniału wojskowego odbyły się na Placu Wolności. Naszą szkołę w poczcie sztandarowym reprezentowali uczniowie z klas 8: Amelia Michalska,  Kinga Wardacka i Aleksander Wasiński.

W miniony czwartek w naszej szkole odbyły się obchody upamiętniające rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 5b pod bacznym okiem wychowawcy. Prowadzący, Stanisław Kasprowicz, przypomniał koleżankom i kolegom okoliczności uchwalenia konstytucji oraz historię pozostałych świąt majowych.

Na Starym Rynku w Bydgoszczy odbyły się wojewódzkie obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Naszą szkołę w poczcie sztandarowym  reprezentowali na tej uroczystości uczniowie z klas 8: Kinga Wardacka, Laura Chleboś i Aleksander Wasiński.

Po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji  ,,Żonkile”, organizowanej przez Muzeum POLIN z okazji rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Akcji towarzyszy hasło „Łączy nas pamięć”. Uczniowie klas 4-8 na lekcjach historii rozmawiali o kulturze żydowskiej, znaczeniu tolerancji i szacunku wobec innych narodów i wobec każdego człowieka. 

12 i 13 kwietnia, podczas przerwy o 13.30, na holu 1 piętra stanęło drzewko oraz stacja pisania życzeń wielkanocnych na gotowych szablonach. Uczniowie pisali swoje życzenia, zawieszali je na drzewku życzeń przygotowanym przez SKW.

22 kwietna obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Poszczególne klasy wyruszyły by wziąć udział w akcji "Sprzątanie Świata", reprezentanci klas rywalizowali w konkursie z kodami QR. Podczas przerwy na szkolnym boisku powstały rysunki przedstawiające naszą planetę. Klasy 1-3 brały udział w zabawach z piłką-Ziemią, uczniowie uzupełniali karty pracy, rywalizowali w quizach online dotyczących segregacji odpadów.

Tegoroczny Dzień Ziemi przypada na 22 kwietnia, a jego hasło brzmi "Zainwestuj  w naszą planetę”. Nasza szkoła aktywnie włącza się w ten wyjątkowy dzień poprzez udział w akcjach:

Partnerzy i linki

 

nabor 1

egzamin osmoklasisty matematyka logo

soc
program dla szkol logo

deklaracja dostepnosci logo

logo emic


logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

Budząca się szkoła

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.