30 listopada 2022 roku uczniowie klasy II a i II b wybrali się na wycieczkę do punktu edukacyjnego PLAST – MAR znajdującego się w Balczewie.  Dzieci uczestniczyły w niezwykle interesujących  i wartościowych zajęciach, podczas których poznały proces recyklingu i jego znaczenia dla środowiska. Dowiedziały się również, jak powinny segregować odpady. Każdy uczestnik zajęć zobaczył, jak wygląda produkcja kolorowych doniczek z regranulatu wytworzonego z plastikowych odpadów.

II dzień Tygodnia Profilaktyki to tolerancja - pojęcie, które powinno być blisko każdemu z nas. Dzieci z klasy 4 podczas zajęć "Spójrz Inaczej" doskonale rozumieją co się kryje pod hasłem tolerancja i przygotowały na ten temat piękny plakat.

Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza do wypożyczania książek, które uczą zrozumienia i empatii.

Dzisiaj za nami pierwszy dzień Tygodnia Profilaktyki - ZDROWIE. Biblioteka szkolna zaprasza do wypożyczania książek, dzięki którym zdobędziecie wiedzę o tym jak funkcjonuje wasz organizm i jak dbać o swoje zdrowie  Zachęcamy do obejrzenia prezentacji

Nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do ogólnopolskiej akcji czytania na przerwie.

Akcja odbyła się we wtorek 25 października.

Nasza szkoła kolejny już raz przyłączyła się do akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu". W czwartek punktualnie o godz. 11.11, tak jak w wielu innych placówkach w kraju, w sali gimnastycznej uroczyście i donośnie rozbrzmiały słowa "Jeszcze Polska nie zginęła...". Odśpiewanie hymnu poprzedziło wprowadzenie pocztu sztandarowego szkoły. 

Nasza szkoła wzięła po raz kolejny udział w akcji ,,Szkoła Pamięta” ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. W tym roku do akcji przyłączyło się ponad 11 tyś. szkół, przedszkoli i placówek. 

W ostatnich dniach października nasi uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili lokalne miejsce pamięci - Cmentarz Komunalny na ul. Kcyńskiej, gdzie zapalili znicze na grobach żołnierzy z I i II wojny światowej oraz na symbolicznej mogile żołnierzy Armii Krajowej. Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu zajęli się także uporządkowaniem grobów.

20 października odbyło się spotkanie integracyjne rodziców i uczniów klas trzecich. Wspólnie wykonaliśmy piękne, jesienne ozdoby, które ozdobiły hol naszej szkoły na pierwszym piętrze. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie, współpracę i miłą atmosferę.

19 października klasa 4a wybrała się na wycieczkę do Nadleśnictwa w Białych Błotach. Razem z panem leśniczym udaliśmy się do pobliskiego lasu, gdzie można było obserwować oznaki jesieni. Pan leśniczy ciekawie opowiadał o zwierzętach żyjących w lesie zapoznawał z różnymi gatunkami drzew rosnących w tym lesie, prezentował "Ptasi budzik". Można było przytulić się do drzew.  Po spacerze czekało na nas przygotowane ognisko, na którym upiekliśmy kiełbaski. Zjedliśmy je z wielkim apetytem i pełni sił i energii wróciliśmy do szkoły. Fotorelacja z wyjazdu...

Już po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego. W tym dniu obowiązywał Ruchowy Plan Lekcji z Akademią Krokieta i Lamy. Najmłodsze dzieci z przedszkola i kl. 1-3 uczestniczyły w zabawach ruchowo-integracyjnych, gdzie mogły poznać zwyczaje i tradycje swoich rówieśników z Ukrainy. Dla starszych klas przygotowaliśmy różne gry i zabawy oraz turniej koszykówki. Dzieci bardzo lubią spędzać czas na sportowo i to było widać. Wspaniała zabawa i aktywnie spędzony czas to wartości bezcenne.

Partnerzy i linki

 soit logo

Logo sto dyskryminacji

soc
program dla szkol logo

deklaracja dostepnosci logo

logo emic


logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.