W tym roku Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodziliśmy  w naszej szkole w ramach "Tygodnia języków i kultur”. Po językach obcych i kulturze celtyckiej uczniowie klas 4-8 zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi języka polskiego.

Wyzwaniem pierwszego dnia była kaligrafia. Uczniowie klas 4 i 5 wzięli udział w konkursie na najpiękniejsze wykonanie własnych inicjałów, a uczniowie klas 6, 7 i 8 walczyli o tytuł "Mistrza kaligrafii”, przepisując wiersz Juliusza Słowackiego.

Następnego dnia odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu ortograficznego o tytuł "Mistrza ortografii” na poziomie klas 4, 5, 6, 7 i 8. Miło nam poinformować, że w tegorocznych zmaganiach z ortografią wzięło udział aż 42 uczniów, z czego najliczniejsza była grupa uczniów z klas 7.

Tradycyjnie podsumowaniem MDJO była akcja wspólnego czytania. Przy udziale publiczności odbył się konkurs o tytuł "Mistrza pięknego czytania klas 4-5”. Wysłuchaliśmy wybranych przez uczestników wierszy i fragmentów książek.

Wyniki konkursów zostały wywieszone na holu drugiego piętra. Dziękujemy za wspólną zabawę i gratulujemy sukcesów!