W tym roku szkolnym możemy pochwalić się wybitnymi wynikami naszych uczniów w konkursie kuratoryjnym z języka angielskiego, języka rosyjskiego i historii. I tak statuetki tego prestiżowego konkursu powędrowały do Leny Kuich, Marianny Brylewskiej i Pawła Andryszczyk. Wszystkim naszym laureatom gratulujemy tak wysokich wyników 👏

Miło nam poinformować, że troje naszych uczniów osiągnęło sukces w Ogólnopolskim Konkursie InstaLogik. 

Jakub Chmara z klasy VI uzyskał tytuł laureata III miejsca, Paulina Ciesielska z klasy VI i Mateusz Śliwicki z klasy IV uzyskali tytuł finalisty. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego. Uczniowie zapoznani zostali ze środowiskiem programistycznym języka Assembly. Gratulacje dla naszych uczniów!!!

Miło nam poinformować, że po raz kolejny nasi uczniowie reprezentują szkołę w Powiatowym Konkursie Literackim „Książka – najwierniejszym towarzyszem w podróży życia”. Jest to już XX edycja tego konkursu, w tym roku pt. „W poszukiwaniu ciepła, serca i miłości  - powieści Małgorzaty Musierowicz aktualne dawniej i dziś”, którego celem jest promowanie twórczości literackiej polskich pisarzy wśród uczniów szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 149 zespołów 2-osobowych z całego powiatu bydgoskiego.

Konkurs polegał na wykonaniu stroju ekologicznego z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu (np. kartonów, worków, gazet czy butelek z tworzyw sztucznych) oraz zaprezentowaniu się w przygotowanym ubraniu. 

W gronie laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły Konrad Paczkowski i otrzymał II miejsce. Wyróżnienia otrzymały Lena i Martyna Uram. Gratulacje:)

Wyniki konkursu - Moda na ekologię Prezentujemy stroje wykonane przez naszych uczniów.

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Michalina Miszewska jest vicemistrzynią Polski w judo w kategorii kadet. Zdobyła złoty medal w Mistrzostwach woj. kujawsko-pomorskiego 15.04.2023 w Toruniu, brązowy medal w Pucharze Polski 04.03.2023 w Piasecznie oraz złoty medal Mistrzostw Regionu Północnego (woj. kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, pomorskie, zachodniopomorskie) 18.02.2023 w Gdańsku, awansowała do finałów Mistrzostw Polski stając się jednocześnie jedną z 12 najlepszych zawodniczek w kraju.

W organizowanym przez bydgoskie-  liceum nr XIII - konkursie plastycznym- pt "Poznajemy Dolinę Śmierci" - Marika Kryszewska z klasy 6a zdobyła II miejsce!  Serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów, brawo!!!

22 kwietnia odbył się miejski konkurs "Moja gościnna Bydgoszcz", skierowany do zamieszkałych w Bydgoszczy dzieci cudzoziemców. Konkurs odbywał się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Organizatorem był Pałac Młodzieży w Bydgoszczy. Nasza uczennica Arina Repalova zaśpiewała piosenkę "W Bydgoszczy" i zdobyła III m. Gratulacje!

Uczeń klasy 8a, Paweł Andryszczyk, wziął udział w Międzyszkolnym Konkursie Literackim zatytułowanym „Twórca rodzi się w Tobie”. Przygotował książkę o tematyce kryminalnej, której akcja rozgrywa się w Bydgoszczy. Między innymi w Operze Nova. Za swoją pracę otrzymał wyróżnienie.
Gratulujemy i życzymy Pawłowi dalszych sukcesów.

Nasza uczennica Lena Kuich zajęła pierwsze miejsce w konkursie międzyszkolnym z języka angielskiego ENGLISH IN USE. Konkurs organizowany był przez Liceum nr 5 w Bydgoszczy. Bravo Lenka !!

Konkurs Jobbusters to konkurs językowy połączony z doradztwem zawodowym. Uczennice naszej szkoły Amelia Romaniec i Lena Kuich  przeszły do finału dwuetapowej formuły konkursu . W drugiej części wykonały prezentację na temat zawodu przyszłości i wspaniale się zaprezentowały plasując się na podium. Gratulujemy !!!

Partnerzy i linki

 soit logo

Logo sto dyskryminacji

soc
program dla szkol logo

deklaracja dostepnosci logo

logo emic


logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.