W kwietniu obchodziliśmy Tydzień Uśmiechu. Dzieci ubrały się śmiesznie i kolorowo, np. dwie różne skarpetki. Ćwiczyliśmy różne rodzaje śmiechu, rozmawialiśmy o dobroczynnym wpływie śmiechu na nasze zdrowie. Towarzyszył nam taniec i zabawa. Wspólnie wykonaliśmy ilustrację do wiersza J.Tuwima "Cuda i dziwy", która stanowiła dekorację naszej świetlicy :) .

W naszej świetlicy zagościł kolor, radość oraz szacunek do Kobiet - tych małych oraz tych dużych :). Chłopcy wykonali przestrzenne tulipany techniką origami z kwadratu oraz wspólnie ułożyli życzenia dla koleżanek. Dziewczynki natomiast kolorowały kobiece sylwetki według własnego pomysłu.

Jak co roku, także i teraz włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Ziemi, który przypada na dzień 22 kwietnia. Z tej właśnie okazji w naszej świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia mające na celu uświadomienie dzieciom, że Ziemia to nasz dom, a dbanie o nią jest naszym wspólnym obowiązkiem. Dzieci rozwiązywały zadania w aplikacji Wordwall oraz chętnie dzieliły się własnymi pomysłami na ochronę środowiska.

Kolejny rok z rzędu obchodziliśmy w naszej świetlicy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który przypada 21 lutego i został ustanowiony przez UNESCO. Podstawowym przesłaniem Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego jest zwiększanie świadomości znaczenia języka i kultury, budowanie porozumienia ponad podziałami, pokoju oraz dbałości o wspólne działania oparte na zrozumieniu, tolerancji i dialogu.

Prezentujemy radosną twórczość naszych Świetliczaków bo „sztuka jest wieczną wiosną. Sztuka jest ciepłym wiatrem, od którego śniegi topnieją.” (Konstanty Ildefons Gałczyński).

Obchodzony 11 lutego Europejski Dzień Numeru Alarmowego ma na celu rozpowszechnianie wiedzy oraz zwiększanie świadomości społecznej na temat właściwego korzystania z numeru "112", który obowiązuje we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Uczniowie naszej świetlicy  odpowiedzieli na zaproszenie SP nr 65 w Bydgoszczy i wzięli udział w V edycji miejskiego konkursu plastycznego  “Na ratunek 112”. Pragniemy pochwalić się pięknymi pracami, które stworzyli nasi podopieczni.

W środę obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Sportu, który był dobrą okazją do rozmów na temat znaczenia sportu w naszym życiu. Nasze świetliczaki doskonale wiedzą, że sport to zdrowie! Nie tylko wpływa pozytywnie na kondycję fizyczną, ale i kształtuje charakter. Z powodu brzydkiej pogody nie mieliśmy okazji do zabawy na świeżym powitrzu, ale w te słoneczne dni nie zapominamy o dawce pozytywnego ruchu :)

Mamy świadomość ile korzyści ma to dla naszej kondycji i dobrego nastroju.

W dniach 14-18.03.2022r. obchodziliśmy Światowy Tydzień Mózgu. Celem wydarzenia jest popularyzacja aktualnej wiedzy o mózgu i umyśle, rozważenie możliwości wykorzystania jej w szkolnej praktyce. Uczniowie brali udział między innymi w zabawach ruchowych integrujących pracę obydwu półkul mózgowych (w tym żonglowanie chustami), w zabawach grafomotorycznych. Rozwiązywaliśmy zagadki słowne i logiczne na tablicy interaktywnej. Dzieciom szczególnie podobały się ćwiczenia relaksacyjne z elementami wizualizacji.

W naszej świetlicy w tym tygodniu było czerwono, z sercem i na wesoło. Prowadziliśmy wiele rozmów dotyczących tego, czym jest miłość, jak ją okazujemy. Rozmawialiśmy również  o miłości do rodziców i zwierząt. Wspólnie z dziećmi stworzyliśmy ogromne serce, które pokolorowaliśmy według własnego pomysłu, a następnie zawiesiliśmy jako dekorację tablicy.

nabor 1

egzamin osmoklasisty matematyka logo