W myśl Gabriella Rotha : "Bezruch jest chorobą, ruch jest powrotem do zdrowia", my-świetliczaki nie zapominamy o dobrej zabawie i ruchu! :) 

3 marca w Japonii we wszystkich domach, w których mieszkają dziewczynki, obchodzone jest święto zwane Dniem Dziewczynek. Z tej właśnie okazji  wystawia się przepiękne zestawy lalek, komplet składa się z 15 lalek z których najważniejsze to cesarz i cesarzowa. Lalki są bardzo kosztowne i  przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jeżeli to niemożliwe, dziadkowie lub rodzice kupują go dziewczynce na pierwsze święto Hina-matsuri.

„Sztuka jest wieczną wiosną. Sztuka jest ciepłym wiatrem, od którego śniegi topnieją.” (Konstanty Ildefons Gałczyński). Przedstawiamy wiosenne dzieła dzieci: 

 Zobacz galerię zdjęć

 

 
 

Z okazji nadchodzących międzynarodowych obchodów Dnia Języka Ojczystego (21.02.2021r.) w naszej świetlicy dzieci brały udział w zajęciach podczas których czytały wiersze i bajki polskich autorów, rozwiązywały krzyżówki i rebusy, bawiły się słowem:  potyczki językowe oraz łańcuch językowy. Nauka i przypominanie zasad posługiwania się poprawną polszczyzną sprawiły dzieciom wiele radości. 

Tydzień Mózgu to globalna kampania mająca na celu popularyzowanie badań nad mózgiem, a także zwiększanie świadomości społecznej na temat postępów i korzyści z badań mózgu. Pierwszy Tydzień Mózgu odbył się w 1996 roku w Stanach Zjednoczonych. Tegoroczna akcja edukacyjna miała na celu popularyzowanie wiedzy o funkcjonowaniu mózgu. 

W myśl tego, że zabawa jest obok nauki podstawową formą aktywności, nasi uczniowie spędzają miło czas w świetlicy szkolnej.

W odpowiedzi na zaproszenie Prezydenta Miasta Bydgoszczy do konkursu dla klas I-III, na kartkę wielkanocną z motywem bydgoskim, Nasze Świetliczaki przygotowały prace konkursowe, które prezentujemy. Podczas wykonywania pracy wszyscy dobrze się bawili, zapanowała prawdziwa atmosfera świąt.

Tej zimy w świetlicy szkolnej powstało wiele pięknych prac plastycznych. Zapraszamy do obejrzenia:

Serdecznie dziękujemy uczestnikom konkursu międzyświetlicowego "Na ratunek 112" za piękne i staranne i przemyślane prace. Konkurs był organizowany przez SP nr 65 w Bydgoszczy.

Z wielką radością ogłaszamy, że nasi uczniowie zajęli :
I miejsce: Maja Grochowalska kl.3a
II miejsce: Maja Stefan oraz Julia Stefan kl.2b

III miejsce: Natalia Grabowska kl. 1b

Dnia 11 lutego 2021r. we wszystkich krajach Europy obchodzony jest  Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112.  Dzieci w świetlicy szkolnej omawiały ważny temat związany z bezpieczeństwem. Świetliczaki dowiedziały się jak rozmawiać z dyspozytorem oraz jakich informacji mu udzielić. Dzieci odgadywały w jakich zdarzeniach potrzebna jest straż pożarna, ambulans, a w jakich policja. 

Partnerzy i linki

egzamin osmoklasisty matematyka logo

deklaracja dostepnosci logo

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.