Podczas dodatkowych zajęć kreatywnych „Nitkomaniacy” uczniowie klasy 3b mieli możliwość korzystania z maszyn do szycia oraz różnych przyborów i materiałów zakupionych w ramach programu Laboratorium Przyszłości. Dzieci uczyły się obsługi maszyny do szycia, poznały różne rodzaje ściegów, nici i materiałów oraz nauczyły się haftu matematycznego.

Klocki KORBO zakupione w ramach  #Laboratorium Przyszłości wyzwalają pokłady kreatywności...

Nauka przez doświadczenie oraz kontakt ucznia z fizycznym przedmiotem czy modelem jest według wielu badań znacznie skuteczniejsza niż posługiwanie się opisami i zdjęciami. W ramach #Laboratorium Przyszłości szkoła nabyła długopisy Banach 3D. Są łatwe w obsłudze i nadają się do samodzielnego użycia przez uczniów na każdej lekcji i na zajęciach dodatkowych. Obiekty powstają już po kilku minutach. Ze względu na możliwość aplikowania różnokolorowych filamentów, powstają czasami ciekawe modele. Zajęcia z długopisami 3D integrują uczniów i uczą współpracy. Nasi uczniowie już podjęli pierwsze wyzwania. Nie wszystkie początki były proste, ale ile radości z tworzenia własnych niepowtarzalnych modeli.

O emocjach można mówić na wiele sposobów.  Uczniowie zaprezentowali swoje emocje za pomocą długopisów 3D. To była wielowymiarowa przygoda!

W przedświątecznym tygodniu uczniowie przystąpili do międzyklasowej rywalizacji na najpiękniejszy wystrój pomieszczeń szkolnych. Dzieci wykonywały ozdoby i dekoracje rozmieszczając je tak, aby ich sala zyskała miano najpiękniejszej. Uczniowie wykorzystywali materiały biurowe, kleje, nożyczki, włóczki, laminarkę, a dokumentacja zdjęciowa przygotowana przez jury została wykonana aparatem fotograficznym Canon Mark II zakupionymi przez szkołę w ramach programu Laboratorium Przyszłości.

Na ostatnich zajęciach przed feriami zimowymi, członkowie Koła programowania z elementami robotyki CyberMózg zapoznawali się z zestawem do kodowania KORBO zakupionymi w ramach Laboratorium Przyszłości

Partnerzy i linki

ROK NATO logo niebieskie z tłem 

BMMU Logo Poziom internet PL

soit logo

Logo sto dyskryminacji

soc
program dla szkol logo

deklaracja dostepnosci logo

logo emic


logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

polityka prywatności logo

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.