W dniach od 24 czerwca 2024 r. do 30 sierpnia 2024 r. uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych funkcjonujących na terenie Miasta Bydgoszczy, będą mogli bezpłatnie korzystać  z basenów zarządzanych przez Bydgoskie Centrum Sportu, z basenu w Pałacu Młodzieży oraz pływalni przy Zespole Szkół nr 5 w każdy dzień roboczy od chwili otwarcia do godziny 1400.

Z ww. obiektów bezpłatnie korzystać mogą uczniowie uczęszczający do bydgoskich szkół  po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej oraz dzieci do 7 lat, wejście z opiekunem (obowiązek opłaty za bilet przez opiekuna).

W dniu 19.06.2024r. w sekretariacie Szkoły została opublikowana lista uczniów przyjętych do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2024/2025.

Opieka stomatologiczna już od 01.07.2024r. w nowym miejscu

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły oraz ich starsze i młodsze rodzeństwo do 18 r.ż. do korzystania z bezpłatnych usług dentystycznych oferowanych w ramach świadczeń NFZ w gabinecie stomatologicznym NZOZ Dental Force w Szkole Podstawowej nr 41, ul. Traugutta 12 w Bydgoszczy.

W dniu 14.06.2024r. w sekretariacie Szkoły zostały opublikowane listy z podziałem klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025.​

PROCEDURY PRZYJMOWANIA PODRĘCZNIKÓW:
1. Podręczniki będą przyjmowane zgodnie z harmonogramem zamieszczonym poniżej.
2. Przyjmowane będą wyłącznie pełne komplety podręczników.

3. W przypadku zniszczenia lub zagubienia podręcznika rodzic/opiekun jest zobowiązany do jego odkupienia i dostarczenia do biblioteki w jak najkrótszym czasie.

Prosimy o przestrzeganie dat i godzin zwrotu podręczników. Jeżeli uczeń jest nieobecny w dniu oddawania podręczników proszę o kontakt z biblioteką w celu umówienia innego terminu.

BBO plakatTrwa kolejna, 12. edycja programu Bydgoski Budżet Obywatelski. To doskonała okazja dla mieszkanek i mieszkańców Bydgoszczy, aby wziąć sprawy w swoje ręce i zadecydować o tym, na co zostanie przeznaczone 16 mln złotych.

- Bydgoszczanie i bydgoszczanki chcą mieć wpływ na miasto i chętnie dzielą się kreatywnymi pomysłami – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Cieszę się, że wprowadzając Bydgoski Budżet Obywatelski 12 lat
temu daliśmy im do tego narzędzia. Efekty widać na każdym osiedlu. Zaczynaliśmy od prostych projektów jak place zabaw, czy plenerowe siłownie. Teraz realizujemy szereg innych zadań w tym także zadania
o charakterze ponadosiedlowym, np. nowe drogi rowerowe czy rewitalizację terenów nad Kanałem Bydgoskim, a także przyciągające tysiące uczestników imprezy plenerowe. Siłą tych projektów jest to, że pochodzą od mieszkańców. Zachęcam do podzielenia się kolejnymi pomysłami. Te, które zdobędą największe wsparcie w trakcie głosowania będziemy konsekwentnie realizować.

 

14.06.2024r. zapraszamy uczniów bydgoskich szkół do wzięcia udziału w II Festiwalu Integracyjnym "Łączy nas różnorodność", który odbędzie się na terenie Zespołu Szkół nr 32 przy ul. Kruczej 5a w Bydgoszczy. To szereg akcji związanych z tematyką rozwijania świadomości różnorodności, szacunku, otwartości, tolerancji czy empatii. Przesłaniem tego wydarzenia jest integracja uczniów różnych szkół, poziomów edukacyjnych, zdrowych, z niepełnosprawnościami, różnego pochodzenia, wyznania czy koloru skóry poprzez zabawę, tworzenie atmosfery życzliwości, współpracy i współdziałania. Podsumujemy tegoroczne działania i wydarzenia.

Nabór wniosków do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2024/2025 rozpocznie się 03.06.2024r.

Wnioski do pobrania na stronie szkoły Dokumenty -  proszę składać w sekretariacie szkoły.

Wydział Edukacji i Sportu informuje, że do 22 maja 2024 r. Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera przyjmuje wnioski od młodych ludzi na mikrogranty młodzieżowe. Jest to program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych skierowany do osób w wieku 14-26 lat, mieszkających lub uczących się w Bydgoszczy. W ramach programu będzie można zrealizować wydarzenie o charakterze kulturalnym, naukowym, edukacyjnym, ekologicznym, społecznym, które zostanie dofinansowane kwotą do 1 000 zł netto.

W poniedziałek (13 maja) w Bydgoszczy zaczął się elektroniczny nabór do klas I szkół ponadpodstawowych. W liceach, technikach i branżówkach I stopnia prowadzonych przez ratusz dla uczniów przygotowano ponad 2600 miejsc.
 

Ważne terminy podczas naboru do klas I szkół ponadpodstawowych

 

W Bydgoszczy nabór odbywa się elektronicznie za pośrednictwem strony https://bydgoszcz.edu.com.pl Rejestracja i składanie wniosków o przyjęcie w systemie zaczęła się 13 maja o godz. 8 i potrwa do 14 czerwca do godz. 15. 

Od 25 czerwca do 9 lipca będzie czas na dostarczenie świadectw. 3 lipca uczniowie poznają wyniki egzaminu ósmoklasisty i od tego dnia do 9 lipca do godz. 15 trzeba będzie uzupełnić wniosek o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną ogłoszone 16 lipca (godz. 12). Następnie do 19 lipca (do godz. 15) będzie czas na potwierdzenie woli. Listy przyjętych i nieprzyjętych opublikowane zostaną 22 lipca w samo południe. Następnie do 23 lipca nastąpi opublikowanie przez kuratora oświaty informacji o liczbie wolnych miejsc.

Partnerzy i linki

ROK NATO logo niebieskie z tłem 

BMMU Logo Poziom internet PL

soit logo

Logo sto dyskryminacji

soc
program dla szkol logo

deklaracja dostepnosci logo

logo emic


logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

polityka prywatności logo

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.