Samorząd Uczniowski i biblioteka szkolna serdecznie zapraszają  do udziału w  konkursie. Waszym zadaniem będzie odgadnąć, który z pisarzy i poetów polskich przedstawiony został na rysunku. A czym jest karykatura?  Jest to przesadne, ośmieszające uwypuklenie i wyolbrzymienie charakterystycznych cech postaci, przedmiotów, grup społecznych lub wydarzeń.

Wyniki konkursu na plakat "Dlaczego warto czytać książki?"

W środę, 19 kwietnia, przypada 677 rocznica nadania Bydgoszczy praw miejskich. Z tej okazji biblioteka szkolna zaprasza wszystkich czytelników do sprawdzenia swojej wiedzy o historii Bydgoszczy. Koniecznie weź udział i zobacz jak dobrze znasz historię swojego miasta.

Już niedługo egzamin ósmoklasisty. To ważny sprawdzian wiedzy dla każdego ucznia VIII klasy szkoły podstawowej. Ten swoisty test do liceum/technikum ma wpływ na przyszłość, ponieważ na podstawie jego wyników wybiera się szkołę średnią.

Zapraszam serdecznie do obejrzenia prezentacji, w której znajdziecie kilka porad przed egzaminem.

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie na recenzję ulubionej, ostatnio przeczytanej książki.

Informacje o konkursie

Wyzwanie związane z czytaniem książek

Zachęcam do podjęcia wyzwania związanego z czytaniem książek, które... - do wyboru jest kilka możliwości np. napisane przez kobietę; nie są lekturą itd.  Szczegóły na plakacie.

to my dzieci swiata

Książki znajdujące się na liście poruszają ważne tematy takie jak : tolerancja, różnorodność, akceptacja. Zapoznanie się z nimi pozwoli Wam lepiej zrozumieć otaczający nas świat. Szczegółowe informacje i zapisy w bibliotece szkolnej.

Pandemia sprawiła, że musieliśmy zostać w domu. Czas kwarantanny wypełniamy pracą, nauką, ale też rozrywką. Dla wielu z nas wielką przyjemnością jest czytanie książek.  W wielu domach biblioteczki tworzone są od pokoleń.

W zbiorach biblioteki posiadamy wspaniałe książki, które przedstawiają rozmaite przejawy dyskryminacji uwrażliwiają czytelników na prześladowanie.

A dyskryminować można z wielu powodów: koloru skóry, kraju pochodzenia, wyznawanej wiary, płci, orientacji seksualnej. Wyśmiewamy innych z powodu ich niepełnosprawności, choroby albo poglądów. Dzięki tej lekturze poznacie gorycz niewolnictwa, rasizmu, nazizmu, antysemityzmu, dyskryminację ze względu na płeć, wygląd, czy niepełnosprawność. Uwrażliwmy nasze serca na innych i sprawmy by słowo dyskryminacja stało się  słowem zapomnianym!

Święta z dawnych lat - kolekcja kartek pocztowych ze zbiorów Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy.

Z okazji nadchodzących świąt WiMBP przygotowała niezwykłą wystawę świątecznych kartek pocztowych. Koniecznie zobaczcie jak kiedyś wyglądały kartki świąteczne, na których wysyłano sobie pocztą życzenia.  Kolekcja dawnych kartek pocztowych