Pandemia sprawiła, że musieliśmy zostać w domu. Czas kwarantanny wypełniamy pracą, nauką, ale też rozrywką. Dla wielu z nas wielką przyjemnością jest czytanie książek.  W wielu domach biblioteczki tworzone są od pokoleń.

Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza uczniów klas 6 do udziału w V edycji Maratonu Frazeologicznego, który odbędzie się w dniach od 11.11 do 15.11, na każdej pierwszej dużej przerwie,w sali 210.

Nasza szkoła przystąpiła do kampanii czytelniczej "Mała Książka - Wielki Człowiek" organizowanej przez Instytut Książki. Uczniowie klas pierwszych otrzymali  dziś wyjątkowy prezent - Wyprawkę Czytelniczą. W jej skład wchodzi specjalnie przygotowana dla pierwszoklasistów książka "Pierwsze abecadło" - pięknie ilustrowana antologia tekstów literackich dla dzieci oraz broszura pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, która pełni dwie role: jest zarówno poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki.

Jeśli od najmłodszych lat uda nam się ukształtować pozytywny stosunek do czytania, będzie on procentował w całym późniejszym życiu dziecka.

Zobacz film "Mała książka..."

 

Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza uczniów klas 4 – 5 na kolorowy konkurs frazeologiczny, który odbędzie się we wtorek 5 listopada na pierwszej dużej przerwie obiadowej ( 12.20 – 12.40) w bibliotece szkolnej.

Zostań przyjacielem książki – takie hasło przyświecało uroczystości pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej klas 1a i 1b. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdzały ich znajomość bajek i baśni. Przypomniano też o poszanowaniu książki i zasadach korzystania z biblioteki szkolnej.

Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza dzieci z klas drugich i trzecich na konkurs ze znajomości wierszy Jana Brzechwy pt. Kto to? Co to?. Konkurs odbędzie się 29 października 2019 roku o godzinie 13.25 w bibliotece szkolnej.

Biblioteka szkolna zaprasza dzieci z klas 1-3 na konkurs literacki pt. ”W zaczarowanym świecie Juliana Tuwima, który odbędzie się 17.03 na dużej przerwie o godzinie 13.25.

13 grudnia odbył się Quiz bożonarodzeniowy, który miał na celu sprawdzenie poziomu wiedzy na temat Świąt Bożego Narodzenia. Brali w nim udział uczniowie z klas szóstych i siódmych.

Biblioteka szkolna zaprasza klasy 1 do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt.”By czytać się chciało, zakładkę zrób wspaniałą” - termin oddania prac do 29 listopada.

W listopadzie zorganizowany został przez bibliotekę szkolną konkurs plastyczny dla klas pierwszych pod tytułem „By czytać się chciało, zakładkę zrób wspaniałą”.

Partnerzy i linki

egzamin osmoklasisty matematyka logo

deklaracja dostepnosci logo

logo emic


logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.