Pomagaj razem z nami

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 61  w Bydgoszczy zapraszają uczniów klas I – VIII  do udziału II edycji szkolnego konkursu plastycznego Pomagaj razem z nami!

Zadania dla wolontariuszy na listopad

1. Przeliczenie i zawiezienie darów do PCK w związku ze Światowym Dniem Walki z Głodem( do 5 XI) – dary liczy Emilka i Maja.
  2. Wycieczka na cmentarz przy ul. Kcyńskiej celem uporządkowania grobów żołnierzy z okazji Święta Zmarłych – wolontariusze z kl.8a, 8b i 7a.

Konkurs specjalny dobrych monet

Szkolne Koło Wolontariatu w ramach akcji ZBIERAM TO W SZKOLE zaprasza do udziału w konkursie specjalnym dotyczącym zbiórki „dobrych monet”. Szkoła, której uda się zebrać ich najwięcej, uzyska nagrodę pieniężną. Zysk ze sprzedaży i wymiany „dobrych monet” przeznaczony będzie na pomoc dzieciom w Domu Dziecka z Santa Cruz w Boliwii oraz na dożywianie i edukację dzieci na Filipinach.

Zadania dla wolontariuszy na październik:

1,,Szkolne pole nadziei” – 12 X(wtorek) o godz. 15.30 spotkanie wolontariuszy i sadzenie cebulek wiosennych kwiatów na klombie przed szkołą. Żonkil jest międzynarodowym symbolem nadziei w walce z choroba nowotworową. Sadząc cebulki żonkili solidaryzujemy się z osobami chorymi.

Ogólnopolski konkurs - Dwa skrzydła anioła

Zachęcamy wolontariuszy do udziału w X ogólnopolskim konkursie Fundacji "Dwa skrzydła anioła".

Szczegóły w załącznikach, zapisy u opiekunów SKW.

Zbieraj – pomagaj – odbieraj nagrody

Szkolny Klub Wolontariatu kontynuuje akcję Zbieram to w Szkole. Ideę akcji opisuje motto: „zbieraj – pomagaj – odbieraj nagrody”. Zachęcamy do włączenia się w system różnego rodzaju zbiórek surowców wtórnych i nieprzydatnych rzeczy. Zbieramy: telefony komórkowe, baterie, stare srebro, znaczki pocztowe, zegarki tarczowe, puszki aluminiowe, klocki LEGO, "Dobre  monety".

Uczestnicy zbiórki wspierają recykling, aby jak najmniej odpadów trafiało na wysypiska śmieci.