W roku szkolnym 2016/2017 dzieci z klasy Ia podczas zajęć komputerowych bawiły się w kodowanie. Zajęcia odbywały się w ramach prowadzonej innowacji z programowania ‘Chcę tworzyć’. Swoją przygodę rozpoczęły od ‘kodowania na dywanie’ – kodując obraną drogę do celu kodowały trasę dla robota, czy robotki – wybranego kolegi lub koleżanki z drugiej grupy dzieci. W nabywaniu umiejętności kodowania pomagały im także ćwiczenia wspomagające kształcenie umiejętności pracy w grupie, uczące rozwiązywania problemów oraz wytrwałości w dążeniu do celu.

Nowatorstwo innowacji polega między innymi na wprowadzeniu do programu zajęć komputerowych języka programowania

e względu na duże zainteresowanie uczniów klas 5 i 6 nauką języka rosyjskiego, rozpoczęliśmy już zajęcia dodatkowe, na których uczymy się podstaw tego ciekawego języka. Co więcej , uczymy się go  bilingwalnie (czyli jednocześnie dwóch języków naraz angielski + rosyjski)

Innowacja pedagogiczna dla klas I-III integrująca treści nauczania języka angielskiego z treściami nauczania edukacji wczesnoszkolnej

Innowacja pedagogiczna „Moje miasto, moja historia” skierowana jest do uczniów klas 6. Realizowana jest od października 2016 roku na zajęciach pozalekcyjnych koła historycznego oraz lekcjach historii i społeczeństwa. Opiera się na pracy metodą projektu i wycieczkach regionalnych. Efekty pracy uczniów są prezentowane na forum klasy i szkoły.

To już czwarty rok pracujemy w programie Insta.ling dla szkół, który został wdrożony przez nauczyciela języka angielskiego p. Aleksandrę Kukawka.

Innowacja pedagogiczna "Tajemniczy świat słów, kolorów i dźwięków w czterech porach roku" realizowana jest z wielkim powodzeniem od 1 IX 2014 r. Dzieci na zajęciach poznają różnorodne techniki malarskie, nabywają umiejętności gry na instrumentach perkusyjnych i dzwonkach.