"Zawsze, gdy tworzysz wokół siebie piękno, odnawiasz swoją duszę” Alice Walker
Uczniowie naszej szkoły również potrafią wyczarować piękno wokół siebie. Uczennice z klas 4-6 uczęszczające na zajęcia dodatkowe “ Inspiracje kreatywne” - poświęcone rozwojowi pasji i umiejętności artystyczno manualnych, zaprezentowały swoje możliwości i umiejętności podczas naszych wspólnych spotkań.

🎅 My świętowaliśmy na sportowo, podczas zawodów o Mikołajkowego Mistrza SKS. Wszystkie klasy rywalizowały w wyścigach rzędów w 6 różnych konkurencjach sprawnościowych. Trzeba było wykazać się szybkością, zwinnością oraz dobrą koordynacją ruchową. Każdą klasę reprezentowało 8 uczniów. Rywalizacja toczyła się na punkty. Klasa z największą ilością punktów, zwyciężała. Najlepsi z najepszych okazali się uczniowie z klasy 5a. Serdecznie gratulujemy! 🥳

6 grudnia obchodzimy w naszej Szkole Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Święto to ustanowione zostało przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych 17 grudnia 1985 roku. Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności na rzecz m. in. rozwoju społecznego, wspieranie inicjatyw pokojowych, niesienie pomocy humanitarnej.

Szkolny Klub Wolontariatu z okazji Dnia Wolontariusza pragnie podsumować swoją działalność w tym semestrze poprzez prezentację multimedialną:

22 listopada obchodziliśmy Szkolny Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu i uczniowie świetlicy prezentowali hasła pełne życzliwości i rozdawali pozytywne sentencje. W tym dniu Szkołę wypełniała moc uśmiechów.

Ping Pong Download PNG 111.12.2021 r. o godz. 9:00 w naszej szkole organizowany będzie Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego, który ma swoją długoletnią tradycję. Aktualnie będzie to już XXII edycja. Chcemy również, aby ten turniej i kolejne edycje odbywały się na cześć jego założycieli, poprzednich nauczycieli wychowania fizycznego. Pana Bogusława Pieszczyńskiego oraz Pani Beaty Kruszyńskiej, których serdecznie pozdrawiamy i na turniej zapraszamy :) Aby wziąć udział w zawodach trzeba zapisać się u nauczycieli wychowania fizycznego wspólnie z rodzicem. Rozgrywki będą toczyły się drużynowo.

W ramach innowacji „Sketchnoting w moim zeszycie” uczniowie klas: 5a,5b i 6a pracowali na lekcjach języka polskiego z wykorzystaniem metody polegającej na tworzeniu notatek wizualnych, czyli połączeniu zapisu z obrazami, schematami i rysunkami. Głównym celem stosowania sketchnotingu jest motywowanie uczniów do kreatywności, samodzielności i szukania nowatorskich rozwiązań, a przez to do efektywnej pracy z tekstami lektur i lepszego ich zrozumienia.

Z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie wzięli udział w nietypowych lekcjach historii: sala 209 zamieniła się we wtorek w escape room, w której uczniowie klas 6-8 rozwiązywali różne zagadki dotyczące drogi Polski do niepodległości, a tylko współpraca całej klasy gwarantowała uzyskanie kodu do ,,skrzyneczki” z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego.

Nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta” odbywającej się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. 

Nasza szkoła przystąpiła do akcji czytelniczej  w dniu 27 października 2021 r.

27 października 2021 roku uczniowie klas pierwszych przystąpili do społeczności szkolnej SP 61 w Bydgoszczy. Ślubowanie uczniów, to piękna tradycja. Ceremoniał Szkoły Podstawowej nr 61 uwzględnia strój galowy, przysięgę oraz pasowanie na ucznia przez dyrektora. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli.

Partnerzy i linki

egzamin osmoklasisty matematyka logo

soc
program dla szkol logo

deklaracja dostepnosci logo

logo emic


logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.