W miniony czwartek uczniowie klas czwartych i koła plastycznego zwiedzili zabytkowy Poznań. Myltisensoryczna wystawa dzieł Vincenta van Gogha przeniosła wszystkich w świat twórczości artysty. Wprowadzone w ruch obrazy, narracja lektora i dźwięki muzyki  stworzyły niepowtarzalny  klimat. Dopełnieniem atrakcji była wizyta w Palmiarni. To był dzień pełen wrażeń!:) Zanurz się w świecie obrazów

4 grudnia uczniowie klasy 1a zwiedzili Bibliotekę Wojewódzką na Starym Rynku. Poznali zasoby biblioteczne: książki, audiobooki, czasopisma, kolekcję płyt filmowych i muzycznych, zbiory specjalne. Uczniowie zapoznali się z zasadami funkcjonowania biblioteki oraz z wydarzeniami, jakie placówka planuje realizować w najbliższym czasie.

29 listopada 2023 roku, wzorem ubiegłych lat, nauczyciele języka polskiego i muzyki przygotowali wieczór poezji i muzyki. Tym razem tematem spotkania były „Podróże małe i duże”. Zgromadzeni na holu II piętra zaproszeni goście mogli wysłuchać utworów zaprezentowanych przez uczniów klas 4-8, a poświęconych wędrowaniu, których autorami byli między innymi Leopold Staff, Adam Mickiewicz, Adam Asnyk, czy Konstanty Ildefons Gałczyński. Zespół muzyczny zaprezentował przeboje związane z tematem wieczorku, a więc „Góry do góry”, „Jedzie pociąg z daleka” czy szantę „Kiedy szliśmy przez Pacyfik” i wiele innych. Niektórzy widzowie aktywnie wspomagali występy wokalne swoich pociech. Wszyscy występujący byli nagradzani gromkimi brawami.

24 listopada uczniowie klas 1-3 obchodzili DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Dzieci w tym dniu mogły przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole. Maskotki były różne, od bardzo malutkich do bardzo dużych. Zabawka ta od prawie 120 lat towarzyszy dzieciom pod każdą szerokością geograficzną, ciesząc zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Dzieci poznały historię małegomisia oraz bawiły się przy piosenkach. Moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Ten dzień był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość wspólnej zabawy.

21 listopada obchodziliśmy w szkole "Dzień życzliwości i pozdrowień". Wolontariusze witali pracowników i uczniów pozytywnymi cytatami ukrytymi w koszykach wiklinowych. 

Uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z przedszkola wspólnie wzięły udział w apelu z okazji Święta Niepodległości przygotowanego przez uczniów klasy 2a oraz grupę przedszkolną "Tropiciele" .

Wspólnie przygotowana uroczystość pozwoliła najmłodszym zrozumieć czym jest niepodległość dla każdego Polaka. Uczniowie mieli okazję zaśpiewać pieśni patriotyczne i tym samym brać czynny udział w przebiegu uroczystości. Najmłodsi członkowie społeczności szkolnej również włączyli się do akcji MEiN "Szkoła do hymnu".

Uczniowie klas starszych uczcili Święto Niepodległości udziałem w apelu, w czasie którego obejrzeli inscenizację pt. "Polska u lekarza” przygotowaną przez uczniów klas 7a i 7b oraz wzięli udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych. W ramach przygotowania do obchodów uczniowie wykonali biało-czerwone kotyliony. A przedstawiciele wszystkich klas mieli okazję wykazać się wiedzą historyczną w turnieju "Moja Niepodległa” przeprowadzonym przez klasę 8a. 

8 listopada klasa 5a uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych Akademia Gier Logicznych. Podczas zajęć uczniowie ćwiczyli rozwijanie logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej, pamięci, spostrzegawczości - podczas zabawy z grami planszowymi i zagadkami logicznymi. 

Nasza szkoła wzięła po raz kolejny udział w akcji ,,Szkoła Pamięta” ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o innych, szczególnie tych związanych z historią danego regionu i jego społeczności.

23 października klasy 5 wybrały się na wycieczkę do Zagrody Kozielec. Atrakcji było mnóstwo: karmienie zwierząt, zbieranie ziemniaków, przejażdżka wozem za traktorem - Zetor, degustacja ziemniaków oraz tworzenie cudaków z ziemniaków. 

Partnerzy i linki

 soit logo

Logo sto dyskryminacji

soc
program dla szkol logo

deklaracja dostepnosci logo

logo emic


logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.