Z przyjemnością informujemy, że szkolny konkurs plastyczny "Pomagaj razem z nami!” zorganizowany przez Szkolne Koło Wolontariatu został rozstrzygnięty. Na konkurs wpłynęły pomysłowe i ciekawe prace, które możecie zobaczyć w galerii poniżej.

Plansza Bierzemy udział w akcji Żonkile

Nasza szkoła bierze udział w akcji ,,Żonkile" - jest to akcja upamiętniająca 19 kwietnia rocznicę  wybuchu powstania w getcie warszawskim. O tych wydarzeniach będziecie się uczyć na lekcjach historii w dniach  19 - 22 kwietnia. Materiały przygotowane przez Muzeum POLIN zostały dostosowane do Waszej grupy wiekowej i poruszają temat tolerancji, wzajemnej pomocy i szacunku dla innych narodów.

29 marca 2021 roku odbył się  już po raz dziewiętnasty konkurs ortograficzny o tytul Mistrza ortografii klas 4-8. Ze względu na pandemię miał on formę zdalną. Uczniowie z poszczególnych klas wykonywali zadania siedząc w domach przed kamerami swoich komputerów.

W dniach od 15-19 marca w ramach akcji edukacyjnej uczniowie naszej szkoły poszerzali wiedzę o mózgu, układzie nerwowym, jego działaniu. Mózg to prawdziwy Superbohater? Dzięki niemu potrafimy czytać książki, zapamiętywać przepisy na ulubione dania, złożyć nawet najbardziej skomplikowaną konstrukcję z klocków LEGO, uczyć się obsługiwać nowe urządzenia, pamiętać wspomnienia sprzed wielu lat.

Celem Tygodnia Mózgu 2021 w Bydgoszczy była popularyzacja wiedzy o mózgu i umyśle oraz możliwości wykorzystania jej w szkolnej praktyce.

Uczniowie klas młodszych brali udział w projekcie Bydgoska EkoAkademia. Nasze działania edukacyjne były połączeniem nauki i rozrywki, poszerzyły wiedzę o segregacji i wykorzystaniu surowców odpadowych.

Tydzień Mózgu jest coroczną akcją edukacyjną, która ma na celu popularyzowanie wiedzy o mózgu, układzie nerwowym, jego działaniu oraz przedstawienie aktualnych wyników badań w tym obszarze.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom konkursu międzyświetlicowego "Na ratunek 112" za piękne i staranne i przemyślane prace. Konkurs był organizowany przez SP nr 65 w Bydgoszczy.

Uczniowie klas 4 na lekcji muzyki poznawali grupę instrumentów perkusyjnych: wygląd, budowę, technikę gry oraz brzmienie poszczególnych instrumentów perkusyjnych. Dowiedzieli się, że dawniej instrumenty tworzono z nasion, muszelek, wysuszonych skorupek owoców. Uczniowie otrzymali zadanie, aby skonstruować własne instrumenty z odpadów. Wykorzystali do tego pojemniki plastikowe, puszki, pudełka, butelki, guziki i inne niepotrzebne elementy. Wykonali bardzo pomysłowe instrumenty.

19 lutego  obchodzimy Dzień Nauki Polskiej. Jako datę tego święta wyznaczono dzień urodzin Mikołaja Kopernika w uznaniu jego wybitnych zasług na polu astronomii. Dzień Nauki Polskiej ma stanowić inspirację do pójścia w ślady badaczy i wzmocnienia zainteresowania nauką. Uczniowie klas 4-8 wykonali zadania dodatkowe z historii i  przedstawili  dorobek polskich naukowców w formie gier, quizów, plansz, prezentacji multimedialnych, pracowali także wspólnie na godzinach wychowawczych  na tablicach Jamboard.

Partnerzy i linki

egzamin osmoklasisty matematyka logo

deklaracja dostepnosci logo

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.