W poniedziałek 30 listopada 2020 r. o godz. 16.00 odbył się konkurs  wiedzy o igrzyskach olimpijskich. Do rywalizacji przystąpiło  25 osób z klas czwartych, piątych i szóstych. Konkurs odbył się  w systemie zdalnym za pomocą aplikacji Meet oraz Quizizz. Test składał się z  21 pytań o średnim stopniu trudności, w tym 19 pytań zamkniętych oraz 2 pytań otwartych. Poziom konkursu był bardzo wysoki o czym świadczy fakt, że o zwycięstwo do ostatniego pytania walczyło aż 10 osób! 

Aby dodać kolorytu, energii i radości w dniach 23 - 27 listopada 2020 wszyscy  uczestniczyli w Kolorowym Tygodniu w ramach Dnia Życzliwości i Pozdrowień.

W tym roku rocznicę 11 listopada musieliśmy uczcić w innej niż dotąd formie.

Uczniowie klasy 5a: Gabrysia, Jagoda, Fatima i Marcel  przygotowali w swoich domach krótki program artystyczny – wyrecytowali wiersze poświęcone tematyce niepodległości i wolności i przesłali w postaci filmów.

Uczniowie klasy 1a i 1b zgodnie z wieloletnią tradycją naszej placówki przeszli ceremoniał pasowania na uczniów naszej szkoły. Tym samym zostali włączeni do grona społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 61 im. Bohaterów Westerplatte.

patronJak co roku, we wrześniu, uczniowie naszej szkoły pamiętali o Patronach Szkoły -  Bohaterach Westerplatte. Obchody pt. ,,Wirtualne zwiedzanie Westerplatte” zostały zorganizowane w klasach 4-8 w ramach godzin wychowawczych. Zgodnie z przygotowanym programem uczniowie wraz z wychowawcami udali się na wirtualny spacer wokół Pomnika Obrońców Wybrzeża, zwiedzili wnętrze Wartowni nr 1, w której obecnie mieści się muzeum oraz obejrzeli ruiny koszar.

Podczas nauczania zdalnego klasy VI i VII pracowały nad projektem edukacyjnym „Cudze chwalicie – swego nie znacie” Uczniowie poznali zasady obowiązujące przy projektowaniu tras turystycznych, poznali pracę w aplikacji Google Earth, opracowując mapę wycieczki, poznali strój turysty pieszego oraz rowerowego, sami przygotowali propozycje tras turystycznych po Bydgoszczy i jej okolicach.

Uczniowie klas ósmych, w trakcie nauczania zdalnego, realizowali tematykę zdrowego odżywiania. Założeniem nauczycieli wf uczących w tych klasach, było stworzenie wytworu końcowego, w którym zawarte będą rozważania teoretyczne o zdrowym odżywianiu, przedstawiona będzie piramida żywienia, sposób nakrycia stołu oraz przykłady przepisów kulinarnych kuchni angielskiej i polskiej.

Podczas nauczania zdalnego w roku 2020 nauczyciele wychowania fizycznego realizowali w klasach IVa, Vd, VIa i VIb tematykę związaną z symbolami olimpijskimi. Uczniowie bardzo aktywnie zgłębiali wiedzę o tym, jednocześnie przedstawiali swoje bardzo kreatywne pomysły.

Moje zaproszenie przyjęła p. Marta Piernikowska – międzynarodowa trenerka programu TOC dla Edukacji. Pani Marta przeprowadziła w czwartek w klasie 1a lekcję online ‘Kosmos, wykorzystanie narzędzia 'drzewka ambitnego celu'. Pani Marta przedstawiła dzieciom ciekawe informacje na temat Kosmosu oraz przybliżyła dzieciom jedno z narzędzi myślenia krytycznego.

Konferencja online - podsumowanie projektu ,,Przyjazna szkoła”

We wrześniu 2019 roku nasza szkoła przystąpiła do projektu Fundacji Emic, którego celem jest organizowanie wsparcia i pomocy w adaptacji uczniów obcokrajowców. W projekcie znalazło się 8 szkół z województwa kujawsko-pomorskiego.

Partnerzy i linki

deklaracja dostepnosci logo

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.