Sześciolatki z naszego przedszkola tym razem poznały wiersze: Jana Brzechwy pt. .”Tańcowała igła z nitką” oraz Doroty Gellner pt. ”Dziki taniec”. Z pomocą dzieci z Koła Przyjaciół Książki „uszyły” kostium na bal karnawałowy w rytm słów wiersza pt.”Tańcowała igła z nitką”. Nauczyły się tańca na bazie wiersza pt.”Dziki taniec”. Brały również udział w zabawie ruchowej pt.”Kopciuszek”. Zajęcia zakończyły się malowaniem farbami masek karnawałowych.

Mistrzem Frazeologii została Amelia Nowik z klasy 6c

2 miejsce zdobyła Amelia Sienkiewicz z klasy 6b

3 miejsce zdobyli: Marta Babińska z klasy 6c Maksymilian Papierowski z klasy 6a

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Maraton Frazeologiczny  - 5 dzień

7 grudnia uczniowie klas 6 wzięli udział w piątym i ostatnim  dniu Maratonu Frazeologicznego pt. „Nie udawaj Greka”.

Dzisiejszą laureatką została Marta Babińska   z klasy 6c .

Maraton Frazeologiczny  - 4 dzień

6 grudnia uczniowie klas 6 i 5 (dwoje chętnych) wzięli udział w czwartym dniu Maratonu Frazeologicznego pt. „Wietrzne związki”.

Dzisiejszą laureatką została Olga Kubacka  z klasy 6c .

Maraton Frazeologiczny - 3 dzień

5 grudnia uczniowie klas 6 i 5 (dwoje chętnych) wzięli udział w trzecim dniu Maratonu Frazeologicznego pt. „Mieć w małym palcu”.

Dzisiejszą laureatką została Marta Babińska z klasy 6c .

Maraton Frazeologiczny - 2 dzień

4 grudnia uczniowie klas 6 i 5 (dwoje chętnych) wzięli udział w drugim dniu Maratonu Frazeologicznego pt. „Stać na głowie”.

Dzisiejszą laureatką została Amelia Nowik z klasy 6c.

Maraton Frazeologiczny - 1 dzień

1 grudnia uczniowie klas 6 wzięli udział w pierszym dniu Maratonu Frazeologicznego pt. „Góra książek”.

Dzisiejszym zwycięzcą jest Maksymilian Papierowski, który zdobył maksymalną liczbę punktów.

Serdecznie gratulujemy!

We wtorek 19 grudnia biblioteka szkolna zorganizowała konkurs pt.”Boże Narodzenie – historia i zwyczaje”.

Największą wiedzą wykazała się Nikola Łepek z klasy 5a .

Laureatce serdecznie gratulujemy!

23 listopada w bibliotece szkolnej odbył się konkurs literacki pt. ”Wiersze Jana Brzechwy”skierowany do klas 1 -3, którego celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, pobudzenie uczniów do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły oraz rozbudzanie pasji czytelniczych.

Miesiąc grudzień jest dla nas wyjątkowy i kiedy nadchodzi wszyscy bardzo się z tego cieszymy. Z tej okazji sześciolatki z naszego przedszkola poznały wiersz pani Katarzyny Czarneckiej pt.” Magiczna choinka” oraz wiersz Tadeusza Kubiaka pt.”Wesoła choinka”.

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 6 na trzecią edycję Maratonu Frazeologicznego, który będzie odbywał się w dniach 01.12.2017 – 07.12. 2017 na każdej pierwszej przerwie obiadowej w sali 210.

7 grudnia odbył się konkurs dla klas 1-3 pt.”Baśniowy świat”.

Dzieci miały za zadanie dopasować podane rekwizyty do tytułu baśni,prawidłowo rozwiązać zagadki oraz okreslić z jakiej baśni pochodzą podane cytaty.Uczestnicy konkursu byli świetnie przygotowani i doskonale poradzili sobie z zadaniami do wykonania.

Zapraszamy do udziału w konkursach bibliotecznych!

Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza  uczniów klas 1-3 na konkurs literacki pt." Wiersze Jana Brzechwy", który odbędzie się 23 listopada (czwartek) o godzinie 10.40 w bibliotece szkolnej.

5 grudnia w bibliotece szkolnej odbył się błyskawiczny konkurs literacki pt.”Brzechwa w krzyżówce”.

Laureatami zostali:

Zoja Sawecka klasa 1c

Paweł Andryszczyk klasa 3a

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do udziału w konkursach bibliotecznych!