3 czerwca odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z 6-latkami w ramach projektu pt. ”Poranek z wierszem, bajką i zabawą”.

Tym razem dzieci poznały wiersz M. Brykczyńskiego pt. ”Śmieciolandia”.

26 kwietnia w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla klas 3. Celem konkursu było promowanie ciekawych książek, wyrabianie umiejętności współdziałania i rywalizacji, pogłębianie wiedzy czytelniczej uczestników oraz dostarczenie dzieciom dobrej rozrywki.

Na początku czerwca uczniowie trzech klas drugich z naszej szkoły rozpoczęli przygodę z teatrzykiem kamishibai. Dzieci poznały opowiadanie pana Tomasza Trojanowskiego pt. „Dlaczego zwierzęta mieszkają w bloku Maćka?” z ilustracjami pani Agnieszki Antoniewicz wystawioną w teatrzyku  kamishibai.

12 kwietnia w bibliotece szkolnej odbył się Wielkanocny quiz, w którym wzięli udział  uczniowie z klas 2-6. Uczestnicy odpowiadali na 5 pytań.

24 maja odbył się konkurs ekologiczny dla klas 6. Laureatką została Zuzanna Kikowska z klasy 6a.

Serdecznie gratulujemy!

5 kwietnia w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski pt. ”Wierszyki łamiące języki”. Celem konkursu było kształtowanie umiejętności językowych, promowanie pięknej wymowy oraz sztuki recytacji wierszy.

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas 6 do udziału w konkursie ekologicznym, który odbędzie się 24 maja (środa) na pierwszej przerwie obiadowej.

29 i 30 marca dwie grupy sześciolatków z naszego przedszkola uczestniczyło w zajęciach w ramach projektu pt.”Poranek z wierszem, bajka i zabawą”. Tematem spotkania były zwyczaje związane z tradycją Świąt Wielkanocnych ,a pretekstem do tego opowiadanie pani Agnieszki Galicy pt.” Bajeczka Wielkanocna”.

Dnia 4 i 5 maja dwie grupy sześciolatków z naszego przedszkola uczestniczyły w zajęciach w ramach projektu pt.” Poranek z wierszem, bajką i zabawą”. Dzieci poznały wiersz Jana Sztaudyngera pt. „Kropki biedronki” oraz wiersz Wandy Chotomskiej pt.”

Jak biedronka zgubiła kropki”.

9 marca 2017 roku odbyło się pasowanie klasy 1a  na czytelników. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki. Zanim jednak pierwszoklasiści  złożyli  przyrzeczenie, obejrzeli inscenizację  do wiersza Jana Brzechwy przygotowaną przez klasę 3c.