25 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski dla klas 4-7 pt.”Wierszyki łamiące języki” .

Celem konkursu było kształtowanie umiejętności językowych, promowanie pięknej wymowy oraz doskonalenie sztuki recytacji wierszy.

Laureatką konkursu została Sara Wendland z klasy 5a.

Sześciolatki z naszego przedszkola tym razem poznały wiersze: Jana Brzechwy pt. .”Tańcowała igła z nitką” oraz Doroty Gellner pt. ”Dziki taniec”. Z pomocą dzieci z Koła Przyjaciół Książki „uszyły” kostium na bal karnawałowy w rytm słów wiersza pt.”Tańcowała igła z nitką”. Nauczyły się tańca na bazie wiersza pt.”Dziki taniec”. Brały również udział w zabawie ruchowej pt.”Kopciuszek”. Zajęcia zakończyły się malowaniem farbami masek karnawałowych.

Laureatką błyskawicznego konkursu pt.”Legendy w krzyżówce”została Kaja Melwińska z klasy 3a. Zwyciężczyni serdecznie gratuluję, a pozostałym uczniom dziękuję za udział w konkursie. Konkurs przygotowała Kamila Danielewicz – nauczyciel bibliotekarz

We wtorek 19 grudnia biblioteka szkolna zorganizowała konkurs pt.”Boże Narodzenie – historia i zwyczaje”.

Największą wiedzą wykazała się Nikola Łepek z klasy 5a .

Laureatce serdecznie gratulujemy!

5 kwietnia w bibliotece szkolnej obył się konkurs literacki pt.” Polska w legendach”, którego celem było zachęcanie dzieci do pogłębiania wiedzy na temat legendarnych początków państwa polskiego oraz motywowanie do czytania baśni i legend.

Uczestnicy z klas pierwszych i trzecich wykazali się szeroką wiedzą, o czym świadczą wyniki konkursu.

Miesiąc grudzień jest dla nas wyjątkowy i kiedy nadchodzi wszyscy bardzo się z tego cieszymy. Z tej okazji sześciolatki z naszego przedszkola poznały wiersz pani Katarzyny Czarneckiej pt.” Magiczna choinka” oraz wiersz Tadeusza Kubiaka pt.”Wesoła choinka”.

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas 1-3 na konkurs pt. ”Polska w legendach”, który odbędzie się 5 kwietnia o godzinie 10.40 w bibliotece szkolnej. (Dzieci powinny zapoznać się z następującymi legendami: O smoku wawelskim, Wars i Sawa, O hejnale mariackim, O Lechu, Czechu i Rusie)

7 grudnia odbył się konkurs dla klas 1-3 pt.”Baśniowy świat”.

Dzieci miały za zadanie dopasować podane rekwizyty do tytułu baśni,prawidłowo rozwiązać zagadki oraz okreslić z jakiej baśni pochodzą podane cytaty.Uczestnicy konkursu byli świetnie przygotowani i doskonale poradzili sobie z zadaniami do wykonania.

18 stycznia w bibliotece szkolnej odbył się konkurs pt .”Literackie potyczki”. Oto wyniki konkursu:

5 grudnia w bibliotece szkolnej odbył się błyskawiczny konkurs literacki pt.”Brzechwa w krzyżówce”.

Laureatami zostali:

Zoja Sawecka klasa 1c