Wyniki konkursu na plakat "Dlaczego warto czytać książki?"

bibliotekaNasza biblioteka przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki temu pojawiło się u nas wiele wspaniałych nowości książkowych.

Już niedługo egzamin ósmoklasisty. To ważny sprawdzian wiedzy dla każdego ucznia VIII klasy szkoły podstawowej. Ten swoisty test do liceum/technikum ma wpływ na przyszłość, ponieważ na podstawie jego wyników wybiera się szkołę średnią.

Zapraszam serdecznie do obejrzenia prezentacji, w której znajdziecie kilka porad przed egzaminem.

Nasza biblioteka przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki temu pojawiło się u nas wiele wspaniałych nowości książkowych. Biblioteka jest czynna codziennie, zamówienia na książki można składać poprzez dziennik elektroniczny lub adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowościami. Na początek wybrane książki dla najmłodszych czytelników

Książki dla najmłodszych

Wyzwanie związane z czytaniem książek

Zachęcam do podjęcia wyzwania związanego z czytaniem książek, które... - do wyboru jest kilka możliwości np. napisane przez kobietę; nie są lekturą itd.  Szczegóły na plakacie.

Poradnik dla Rodziców - Jak (i dlaczego) zachęcać dzieci do czytania

Zalet płynących z czytania jest wiele a wpływ książki na rozwój dziecka jest ogromny.

Ważnym elementem rozwoju dziecka jest wyrobienie nawyku czytania dla przyjemności. Musimy uświadomić dzieciom, że książki to nie tylko lektury.

Pandemia sprawiła, że musieliśmy zostać w domu. Czas kwarantanny wypełniamy pracą, nauką, ale też rozrywką. Dla wielu z nas wielką przyjemnością jest czytanie książek.  W wielu domach biblioteczki tworzone są od pokoleń.

Wszyscy przynudzają "czytaj książki"?

Jeżeli nie czytasz wielu książek to nauczyciele i rodzice pewnie nieustannie Cię pouczają, że masz czytać, bo...

No właśnie, bo co?

Filozof Blaise Pascal stwierdził kiedyś, że (w dużym skrócie) warto wierzyć w Boga, skoro to nic nie kosztuje, a można dużo zyskać. Przełóżmy to na książki.

Święta z dawnych lat - kolekcja kartek pocztowych ze zbiorów Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy.

Z okazji nadchodzących świąt WiMBP przygotowała niezwykłą wystawę świątecznych kartek pocztowych. Koniecznie zobaczcie jak kiedyś wyglądały kartki świąteczne, na których wysyłano sobie pocztą życzenia.  Kolekcja dawnych kartek pocztowych

PoŁaM gŁoWę

Biblioteka zaprasza wszystkich uczniów do udziału w konkursie „PoŁaM gŁoWę!”

W ramach konkursu dwa razy w tygodniu zostaną opublikowane dwie zagadki. Razem będzie ich 10.

egzamin osmoklasisty matematyka logo

soc