Z okazji nadchodzących międzynarodowych obchodów Dnia Języka Ojczystego (21.02.2021r.) w naszej świetlicy dzieci brały udział w zajęciach podczas których czytały wiersze i bajki polskich autorów, rozwiązywały krzyżówki i rebusy, bawiły się słowem:  potyczki językowe oraz łańcuch językowy. Nauka i przypominanie zasad posługiwania się poprawną polszczyzną sprawiły dzieciom wiele radości.

W myśl tego, że zabawa jest obok nauki podstawową formą aktywności, nasi uczniowie spędzają miło czas w świetlicy szkolnej.

Dzieci ze świetlicy szkolnej Zespołu Szkół nr 32 w Bydgoszczy aktywnie włączyły się w obchody Światowych Dni Origami, które jak co roku rozpoczynają się z dniem urodzin założycielki stowarzyszenia i popularyzatorki origami w USA Lilian Oppenheimer 24 października i trwają do 11 listopada, który  w Japonii przypomina o idei pokoju  na świecie.

Tej zimy w świetlicy szkolnej powstało wiele pięknych prac plastycznych. Zapraszamy do obejrzenia:

We wrześniu bieżącego roku szkolnego 2020/2021 powitaliśmy w swoim gronie nowych Świetliczaków, uczniów klas pierwszych. Przekazaliśmy im zasady zachowania w świetlicy, Nasze obowiązki i zadania. Dla Nich przygotowaliśmy rymowankę:

Dnia 11 lutego 2021r. we wszystkich krajach Europy obchodzony jest  Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112.  Dzieci w świetlicy szkolnej omawiały ważny temat związany z bezpieczeństwem. Świetliczaki dowiedziały się jak rozmawiać z dyspozytorem oraz jakich informacji mu udzielić. Dzieci odgadywały w jakich zdarzeniach potrzebna jest straż pożarna, ambulans, a w jakich policja.

W dniach 19 - 25 października w świetlicy miały miejsce działania związane ze SZKOLNYM TYGODNIEM PROFILAKTYKI.

W poniedziałek rozmawialiśmy o tym, ,,Co dzieci robią dla swojego zdrowia?'' oraz wykonaliśmy ilustracje plastyczne do tego tematu. Powstał wspólny, ciekawy plakat.

W ramach DBI (Dnia Bezpiecznego Internetu) w dniach 8-12.02 świetlica szkolna wzięła udział w Tygodniu Bezpieczeństwa w Internecie. Naszym celem było inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci klas 1-3 do zasobów internetowych oraz zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa on-line i pozytywnym wykorzystaniem internetu.

Jesień jest porą roku, w której piękne barwy powoli pokrywają otaczający świat. Dzieci zbierają kasztany i inne dary jesieni. Czas w naszej świetlicy umilamy pracami plastycznymi inspirowanymi tą piękną porą

egzamin osmoklasisty matematyka logo

deklaracja dostepnosci logo