Dzieci ze świetlicy szkolnej Zespołu Szkół nr 32 w Bydgoszczy aktywnie włączyły się w obchody Światowych Dni Origami, które jak co roku rozpoczynają się z dniem urodzin założycielki stowarzyszenia i popularyzatorki origami w USA Lilian Oppenheimer 24 października i trwają do 11 listopada, który  w Japonii przypomina o idei pokoju  na świecie.

Witamy w świecie świetlicy SP 61, gdzie nie ma miejsca na nudę. Tu każdy Świetliczak miło spędzi czas. Trzymamy się zasad, które są ważne dla Naszego bezpieczeństwa..........

We wrześniu bieżącego roku szkolnego 2020/2021 powitaliśmy w swoim gronie nowych Świetliczaków, uczniów klas pierwszych. Przekazaliśmy im zasady zachowania w świetlicy, Nasze obowiązki i zadania. Dla Nich przygotowaliśmy rymowankę:

Zasady zachowania dzieci w świetlicy w okresie pandemii

1. Przed wejściem do świetlicy dezynfekujemy ręce.

2. Nie dotykamy oczu, ust, nosa.

W dniach 19 - 25 października w świetlicy miały miejsce działania związane ze SZKOLNYM TYGODNIEM PROFILAKTYKI.

W poniedziałek rozmawialiśmy o tym, ,,Co dzieci robią dla swojego zdrowia?'' oraz wykonaliśmy ilustracje plastyczne do tego tematu. Powstał wspólny, ciekawy plakat.

Uczniowie klas 1-3 uczęszczający do świetlicy wzięli udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Polskie stroje ludowe" organizowanym przez SP nr 47 w Bydgoszczy.

Jesień jest porą roku, w której piękne barwy powoli pokrywają otaczający świat. Dzieci zbierają kasztany i inne dary jesieni. Czas w naszej świetlicy umilamy pracami plastycznymi inspirowanymi tą piękną porą

Zapraszamy do uczestnictwa w konkursie dzieci zapisane do świetlicy szkolnej
Pracę plastyczną należy wykonać dowolną techniką w formacie A4.
Tematem pracy ma być zwierzę dzikie, domowe lub gatunki ginące.

pdfregulamin konkursu.pdf

W ramach Światowego Dnia Białej Laski świetlica włączyła się do Kampanii społecznej - Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie". Celem akcji jest kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób niepełnosprawnych wzrokowo, zauważenie ich problemów oraz zapobieganie wykluczeniu społecznemu.

Dzisiaj w świetlicy szkolnej odbyło się rozstrzygniecie konkursu za samodzielnie wykonane palemki.  Tym razem było dwóch zwyciezców czyli dwie osoby zajęły 1 miejsca: Nataniel Szymański z kl. 1a oraz Julia Grochowiecka z kl. 3b. Wyróżniona została rownież Bianka Rogaszewska z kl.3d. Gratulujemy!

deklaracja dostepnosci logo