Z okazji nadchodzących międzynarodowych obchodów Dnia Języka Ojczystego (21.02.2021r.) w naszej świetlicy dzieci brały udział w zajęciach podczas których czytały wiersze i bajki polskich autorów, rozwiązywały krzyżówki i rebusy, bawiły się słowem:  potyczki językowe oraz łańcuch językowy. Nauka i przypominanie zasad posługiwania się poprawną polszczyzną sprawiły dzieciom wiele radości. 

W myśl tego, że zabawa jest obok nauki podstawową formą aktywności, nasi uczniowie spędzają miło czas w świetlicy szkolnej.

Dzieci ze świetlicy szkolnej Zespołu Szkół nr 32 w Bydgoszczy aktywnie włączyły się w obchody Światowych Dni Origami, które jak co roku rozpoczynają się z dniem urodzin założycielki stowarzyszenia i popularyzatorki origami w USA Lilian Oppenheimer 24 października i trwają do 11 listopada, który  w Japonii przypomina o idei pokoju  na świecie.

Tej zimy w świetlicy szkolnej powstało wiele pięknych prac plastycznych. Zapraszamy do obejrzenia:

We wrześniu bieżącego roku szkolnego 2020/2021 powitaliśmy w swoim gronie nowych Świetliczaków, uczniów klas pierwszych. Przekazaliśmy im zasady zachowania w świetlicy, Nasze obowiązki i zadania. Dla Nich przygotowaliśmy rymowankę:

Dnia 11 lutego 2021r. we wszystkich krajach Europy obchodzony jest  Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112.  Dzieci w świetlicy szkolnej omawiały ważny temat związany z bezpieczeństwem. Świetliczaki dowiedziały się jak rozmawiać z dyspozytorem oraz jakich informacji mu udzielić. Dzieci odgadywały w jakich zdarzeniach potrzebna jest straż pożarna, ambulans, a w jakich policja. 

W dniach 19 - 25 października w świetlicy miały miejsce działania związane ze SZKOLNYM TYGODNIEM PROFILAKTYKI.

W poniedziałek rozmawialiśmy o tym, ,,Co dzieci robią dla swojego zdrowia?'' oraz wykonaliśmy ilustracje plastyczne do tego tematu. Powstał wspólny, ciekawy plakat.

W ramach DBI (Dnia Bezpiecznego Internetu) w dniach 8-12.02 świetlica szkolna wzięła udział w Tygodniu Bezpieczeństwa w Internecie. Naszym celem było inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci klas 1-3 do zasobów internetowych oraz zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa on-line i pozytywnym wykorzystaniem internetu.

Jesień jest porą roku, w której piękne barwy powoli pokrywają otaczający świat. Dzieci zbierają kasztany i inne dary jesieni. Czas w naszej świetlicy umilamy pracami plastycznymi inspirowanymi tą piękną porą 

 Zobacz galerię zdjęć 

Partnerzy i linki

egzamin osmoklasisty matematyka logo

deklaracja dostepnosci logo

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.