Amelia Romaniec swoją przygodę z tańcem rozpoczęła mając 3 lata, w bydgoskiej szkole tańca Bailamos na Szwederowie. Początkowo uczęszczała na zajęcia dla brzdąców, następnie zaczęła próbować swoich sił w tańcu towarzyskim tworząc duet z Maksymilianem Lasota. Rok temu dołączyli do formacji tanecznej Bailamos Junior. Obecnie trenują w nowej siedzibie macierzystej szkoły tańca przy ul. Fordońskiej 74 w Bydgoszczy.

III Festiwalowi Zdrowego Stylu Życia towarzyszył konkurs plastyczno-fotograficzny ZDROWIE ZAWSZE W MODZIE zorganizowany przez KPCEN w Bydgoszczy. Jego celem była promocja zdrowego stylu życia, popularyzacja sportu i zdrowego odżywiania.

Miło nam poinformować społeczność szkolną, że uczniowie klasy 3a – Paweł Andryszczyk i Nikodem Wierciński zostali laureatami MIEJSKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO „Rowerowy parking czyli zaPARKuj w Bydgoszczy 2” zorganizowanego w ramach Bydgoskiego Grantu Ekologicznego.

W międzyszkolnym konkursie historycznym „Wiedzy o NATO” organizowanym przez Zespół Szkół nr 36 II miejsce zajęła Julia Rzepka z klasy 6a, a III miejsce – Julia Owczarska z klasy 6c.

Oto lista osób nagrodzonych w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym  "W podmorskich głębinach”

Szymon Walkiewicz -  jest laureatem konkursu plastycznego ,,Co w trawie piszczy?".

Uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrody w Międzyszkolnym Konkursie Literackim pt. „ Polsko, kocham Cię” zorganizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Bydgoszczy z okazji Święta Niepodległości.

Julia Rzepka z klasy 6a – wyróżnienie w karegorii kl.4- 6 w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym ,,Zimowe krajobrazy”; organizatorem była nasza szkoła - SP nr 61, na konkurs wpłynęły 83 prace z 19 placówek oświatowych.

Miło nam poinformować społeczność uczniowską, że uczeń naszej szkoły BARTOSZ GŁOWACZ  - klasa 3 a - osiągnął niebywałe sukcesy w TAEKWONDO.

Wyniki Międzynarodowego konkursu matematyczny KANGUR 2017

Wynik bardzo dobry uzyskał uczeń: Grzybowski Marcin z klasy 4a