Wirtualny spacer po Bydgoszczy

Z uwagi na pandemię koronawirusa i związane z nią ograniczenia trzeba niekiedy rezygnować z codziennych pasji lub przyjemności. Aby przetrwać ten specyficzny czas, który spędzamy głównie w domach, postarajmy się go spożytkować jak najkorzystniej. Jedną z propozycji jest wirtualny spacer po Bydgoszczy i odkrycie wielu ciekawych miejsc oraz ciekawostek z nimi związanych. Spróbujcie poznać swoje miasto jeszcze bliżej, a jak pandemia odpuści będziecie mogli sami wyruszyć szlakami, które poznacie podczas wirtualnego spaceru.

Międzynarodowy Dzień Migrantów

hand

18 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Migrantów, ang. International Migrants Day. Święto to zostało ustanowione przez ONZ 4 grudnia 2000 roku w celu zapewnienia przestrzegania praw człowieka i podstawowych wolności wszystkich migrantów. Święto to daje wszystkim okazję do refleksji, dzielenia się doświadczeniem i opiniami na temat emigrantów. Pamiętajmy, że wszyscy ludzie mają prawa do poszanowania ich godności bez względu na pochodzenie i przekonania.

Kreatywne dekoracje świąteczne

Drodzy Rodzice, święta już coraz bliżej. W tak trudnych czasach jakim jest pandemia warto pomyśleć jak wykorzystać wolny czas na kreatywne zajęcia z dziećmi. Dzięki prostym pomysłom można wyczarować najpiękniejsze dekoracje świąteczne. Wystarczą tylko dobre chęci, motywacja i współpraca.

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży – infolinia 

phone 388838 1280

 „Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci i młodzieży , rodziców oraz nauczycieli” daje możliwość rozmowy w trudnościach, które spotykają szczególnie uczniów w poszczególnych etapach rozwoju. Obecna sytuacja związana z izolacją również wpływa na wzrost lęku i rozluźnienie relacji międzyludzkich. Każdy kto czuje, że nie jest w stanie poradzić sobie ze swoim problemem może skorzystać z pomocy konsultantów.

Numer telefonu zaufania został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej przy wsparciu Fundacji ITAKA.

Ważne!

0 800 080 222 – konsultanci odpowiedzą na twoje pytania, doradzą, co możesz zrobić w swojej sytuacji. Nie musisz się przedstawiać, masz zapewnioną dyskrecję.

0 800 080 222 – to nie jest numer ratunkowy. Jeśli twoja sprawa wymaga natychmiastowej interwencji policji, pogotowia albo straży pożarnej – zadzwoń pod numer alarmowy 112.

Jeżeli nie chcesz rozmawiać przez telefon – wejdź na stronę Linia dzieciom i opisz swój problem w wiadomości, możesz też porozmawiać na czacie

Zaburzenia sensoryczne u dzieci

Zapraszam do lektury publikacji na temat zaburzeń sensorycznych u dzieci. To trudności, które mogą dezorganizować różne sfery życia naszego dziecka. Problemy te wymagają odpowiednich oddziaływań terapeutycznych, aby umożliwić dzieci prawidłowy rozwój.

Partnerzy i linki

egzamin osmoklasisty matematyka logo

deklaracja dostepnosci logo

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.