Podsumowanie akcji Kredki dla Afryki

W roku szkolnym 2019/2020 Szkolny Klub Wolontariatu włączył się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej Fundacji Asante (w języku suahili znaczy "dziękuję”) „Kredki dla Afryki” na rzecz edukacji afrykańskich dzieci.

Uczniowie klas młodszych i klas starszych przynieśli przybory szkolne oraz materiały piśmiennicze: segregatory, zeszyty, notesy, bloki rysunkowe, papiery kolorowe, krepę, kredki, farby, pędzelki, pisaki, gumki, temperówki, kleje i linijki.

Zebrane dary zostały przewiezione do siedziby fundacji w Bydgoszczy, a następnie zostaną przesłane do Afryki, do ośrodków misyjnych i szkolnych w Kenii, Zambii i Wybrzeża Kości Słoniowej.

To niesamowite, ile radości daje pomoc innym!

Dziękujemy z całego serca wszystkim ofiarodawcom!

Opiekunowie SKW

20201015 141015 b