Udział w zbiórce trwałej żywności z okazji Światowego Dnia Żywności i Walki z Głodem

Dnia 16 października obchodzimy Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem i tego dnia pojechałyśmy do siedziby PCK, aby wręczyć zebraną żywność przez uczniów naszej szkoły. Przekazałyśmy dla najbardziej potrzebujących pięć toreb żywności.

Ta, po przepakowaniu, zmieściła się w dwóch, dużych koszach. W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy włączyli się w akcję PCK. „Celem obchodów Światowego Dnia Żywności jest pogłębianie świadomości opinii publicznej na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem, niedożywieniem i ubóstwem”. Natomiast celem zbiórki żywności było  zwrócenie uwagi na to, problem głodu dotyczy wielu osób i nie  jest prawdą, iż nic nie można zrobić.

Dziękujemy bardzo wszystkim uczniom i ich rodzicom za dar serca. Opiekunowie SKW

20191016 085549 20191016 092159

20191022 065803

Partnerzy i linki

egzamin osmoklasisty matematyka logo

deklaracja dostepnosci logo

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.