Tydzień Mózgu to globalna kampania mająca na celu popularyzowanie badań nad mózgiem, a także zwiększanie świadomości społecznej na temat postępów i korzyści z badań mózgu. Pierwszy Tydzień Mózgu odbył się w 1996 roku w Stanach Zjednoczonych. Tegoroczna akcja edukacyjna miała na celu popularyzowanie wiedzy o funkcjonowaniu mózgu.

W naszej świetlicy stworzyliśmy plakat na temat mózgu, rozmawialiśmy na temat profilaktyki zdrowego mózgu. Oglądaliśmy wiele filmów edukacyjnych oraz bawiliśmy się w gry i zabawy logiczne, na zapamiętywanie oraz ćwiczyliśmy skupienie. Nie zapomnieliśmy o odpoczynku przy muzyce relaksacyjnej.