II REGIONALNY MIĘDZYPOKOLENIOWY PRZEGLĄD PASTORAŁEK I PIOSENEK ZIMOWYCH „RODZINNE DUETY” 6 grudnia 2023 r.

REGULAMIN
1.Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury nr 4 w Bydgoszczy ul. Dworcowa 82, 85-010 Bydgoszcz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. www.mdk04.edu.bydgoszcz.pl

2. Uczestnik wykona w duecie z dowolnym członkiem rodziny (dzieckiem lub dorosłym) dwa utwory muzyczne, które obowiązkowo będą albo pastorałkami albo piosenkami o wyraźnie zimowym, świątecznym charakterze (nie mogą to jednak być tradycyjne kolędy).
Duet sceniczny zakłada: albo śpiew obu uczestników, albo jednego z nich – przy czym wówczas członek rodziny współwystępujący na scenie musi podejmować podczas tego występu jedną z form aktywności artystycznych: gra na instrumencie, taniec, melorecytacja, itp.

3. Konkurs ma charakter otwarty, łączy działania artystyczne, rekreacyjne, integracyjne i edukacyjne. Adresaci: dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci ze szkół podstawowych.

4. Jury po otrzymaniu wszystkich zgłoszeń i ich ocenie może dokonać ewentualnego podziału na kategorie wiekowe.

5. Cele konkursu:
a. rozwijanie zainteresowań i zdolności oraz twórczości własnej dzieci i młodzieży;
b. wzmacnianie więzi międzyludzkich, budowanie relacji dzieci-młodzież-dorośli;
c. kształtowanie postawy świadomego korzystania z tradycji;
d. poznawanie nowych tekstów kultury, obcowanie z muzyką jako źródłem kultury;
e. rozwijanie świadomości osiągnięcia sukcesu u dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych;
f. przygotowanie dzieci i młodzieży do aktywnego udziału w życiu kulturalnym i społecznym;
g. rozwijanie aktywności młodych ludzi w zakresie spędzania wolnego czasu.

6. Konkurs jest dwuetapowy:
Etap I- ocena nagrań audio-video nadesłanych przez uczestników (1 utwór muzyczny)
Etap II - ocena finałowych prezentacji uczestników (2 utwory, w tym utwór z I etapu)

7. Warunkiem udziału jest zarejestrowanie prezentacji w duecie rodzinnym (1 utwór) poprzez zapis obrazu i dźwięku kamerą cyfrową (np. w telefonie) oraz przesłanie drogą elektroniczną nagrania na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z wypełnioną Kartą Uczestnika, która jest załącznikiem do niniejszego regulaminu.
Zgłoszenia może dokonać wyłącznie osoba pełnoletnia - uczestnik, rodzic/ opiekun prawny uczestnika lub nauczyciel/ wychowawca.

8. Zgłoszenie udziału należy przesłać e-mailem do dnia 30 listopada 2023 r. (czwartek) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Do przesłania plików można wykorzystać platformę WeTransfer.com bądź posłużyć się dyskiem internetowym (np. Dropbox, Google Drive, OneDrive), udostępnić i załączyć bezpośredni link w wiadomości mailowej. Istnieje możliwość dostarczenia zgłoszenia osobiście do placówki MDK4 wraz z nagraniem prezentacji zapisanej na nośniku danych (pamięć USB).

9. Nadesłane prezentacje konkursowe oceni jury powołane przez Organizatora. Lista osób zakwalifikowanych do etapu II zostanie opublikowana 04. grudnia 2023 r. (wtorek) na stronie internetowej MDK4 www.mdk04.edu.bydgoszcz.pl oraz na profilu facebookowym MDK4. Zakwalifikowani uczestnicy otrzymają informację w wiadomości mailowej wraz z informacją na temat przesłuchań w ramach Etapu II.

10. Przesłuchania finałowe odbędą się 6 grudnia 2023 r. (poniedziałek) od godz. 16:00 w sali kameralnej Młodzieżowego Domu Kultury nr 4 w Bydgoszczy. O ostatecznych wynikach konkursu zdecyduje punktacja przyznana wyłącznie w II etapie.

11. Laureaci konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody.

12. Przesłanie zgłoszenia udziału w konkursie będzie równoznaczne z akceptacją postanowień niniejszego regulaminu. Nagrania przechodzą na własność organizatora.

13. Dane osobowe uczestników konkursu będą przetwarzane wyłącznie w celach niezbędnych do przeprowadzenia konkursu.

14. Wszelkie sprawy związane z organizacją i przebiegiem konkursu rozstrzyga Organizator. Decyzja jury jest ostateczna.

15. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie, o których w razie ich zaistnienia – poinformuje uczestników. Ewentualne pytania prosimy kierować na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerzy i linki

ROK NATO logo niebieskie z tłem 

BMMU Logo Poziom internet PL

soit logo

Logo sto dyskryminacji

soc
program dla szkol logo

deklaracja dostepnosci logo

logo emic


logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

polityka prywatności logo

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.