Dzisiaj za nami pierwszy dzień Tygodnia Profilaktyki - ZDROWIE. Biblioteka szkolna zaprasza do wypożyczania książek, dzięki którym zdobędziecie wiedzę o tym jak funkcjonuje wasz organizm i jak dbać o swoje zdrowie  Zachęcamy do obejrzenia prezentacji

Na zajęciach wychowania fizycznego u Pana Patryka Krykanta było bardzo kreatywnie. Uczniowie rozmawiali na temat zdrowych nawyków i jak wpływa na nasze ciało i umysł aktywność fizyczna. Była też plansza i 50 powodów dlaczego warto uprawiać sport. Były też gry i zabawy, sportowy berek i zbijak połączony z quizem o zdrowiu. Dzieciom bardzo się podobały takie rodzaje aktywności. Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób na kształtowanie zdrowych nawyków w życiu. Warto być aktywnym, aby być zdrowym!

Na lekcjach WF z Panem Tomaszem Jabłońskim uczniowie w ramach Edukacji Zdrowotnej rozmawiali  na temat  Zdrowego odżywiania. Klasa 6c mogła natomiast uczestniczych w  zajęciach z tańca integracyjnego.

movTaniec integracyjny

Na lekcji informatyki uczniowie klasy 7a tworzyli Talerz zdrowia, na lekcji muzyki klasa 4b realizowała rytmiczne zabawy przy muzyce:

Artur Denysenko Inforgrafika Talerz zdrowia 1

Dziewczynki z klas 6 odwiedziła Pani Katarzyna Kuźniacka, położna, która w ramach projektu Między Nami Kobietkami opowiedziała dziewczynkom o tym z czym wiąże się okres dojrzewania i dlaczego nie muszą się wstydzić wchodzić w ten niełatwy dla nich czas. Cele programu: zdobycie określonej wiedzy i lepsze zrozumienie przemian fizycznych i emocjonalnych zachodzących w okresie dojrzewania, przyswojenie prawidłowej terminologii dotyczącej części ciała, dorastania i rozwoju, zaakceptowanie siebie i złagodzenie stresów związanych z dorastaniem.