Jak co roku we wrześniu w naszej szkole zorganizowane zostały obchody Dnia Patrona. Uroczystość upamiętniająca Bohaterów Westerplatte odbyła się w środę 28 września. Klasy 4-8 wzięły udział w uroczystym apelu, który rozpoczął się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie z kl. 7a przedstawili krótki program artystyczny przypominający przebieg siedmiu dni obrony Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte we wrześniu 1939 roku.

Uczestnicy apelu mieli też możliwość wirtualnego zwiedzania Westerplatte poprzez  obejrzenie materiału filmowego połączonego z animacją. Przedstawiciele klas wzięli udział w konkursie recytacji wiersza K. I. Gałczyńskiego pt. ,,Pieśń o żołnierzach z Westerplatte” oraz turnieju wiedzy o Patronie. Na szkolnym korytarzu została przygotowana wystawka prac konkursowych. W tym roku tematem prac był Pomnik Obrońców Wybrzeża w formie kolażu. Przez cały dzień na holach wyświetlane były zdjęcia z Westerplatte, a w ramach lekcji realizowane były treści związane z Patronem Szkoły. Dzieci z klas 1-3 również tego dnia uroczyście uczciły pamięć Bohaterów Westerplatte. Były stroje apelowe, zajęcia tematyczne, wspólne śpiewanie pieśni i  hymnu państwowego oraz złożenie białych i czerwonych róż pod płaskorzeźbą pomnika na parterze szkoły – miejscem upamiętniającym Patrona.