Uczniowie klas 4b i 5b mają za sobą pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Celem był wyjazd integracyjny do Nadleśnictwa Solec Kujawski.

W dniu 26.09.2022r. uczniowie wraz z opiekunkami przybyli do lasu, aby poznać się wzajemnie i wspólnie zasmakować leśnej przygody. Po powitaniu, wraz z panią leśnik Lucyną Kowalke wybrali się na spacer do lasu, aby dokonać obserwacji występującej tu roślinności i być może natknąć się na jakieś zwierzątko. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak odnaleźć się w lesie podczas wycieczki czy jak przebiega zalesianie po kataklizmach oraz zapoznali się ze sposobami zapobiegania i gaszenia pożarów w lesie.

Po spacerze nadeszła pora na  pieczenie kiełbasy przy ognisku. Dzieci miały też okazję do spędzenia czasu na własnych zabawach, np. grze w piłkę.Uczniowie byli zachwyceni możliwością wspólnego pobytu blisko natury. Przy okazji poznały fragment pracy leśnika i skorzystały ze świeżego powietrza, a to stanowi podwójną korzyść.