W ubiegłym tygodniu miały miejsce zawody szkolne w koszykówce 3x3 dzieci rocznik 2010 i młodsi. Zawody były rozgrywane w SP 63.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie:

Nina Szymkowiak kl. 6a

Martyna Uram kl. 6a

Lena Uram kl. 5b

oraz drużyna chłopców:

Staś Kasprowicz kl. 6b

Tymon Mroziński kl. 6b

Filip Pujszo kl. 5a

Ignas Karvelis kl. 5a

Koszykówka 3x3 dziewcząt

Uczestnicy :

Szkoła Podstawowa nr  63

Szkoła Podstawowa nr  61

Szkoła Podstawowa nr  65

Szkoła Podstawowa nr  37

Szkoła Podstawowa nr  60

Koszykówka 3x3 jest bardzo szybką grą. Mecze trwały po 8 minut lub do 21 zdobytych punktów przez drużynę. Z racji tego, że w koszykówkę 3x3 gra się na jeden kosz, jednocześnie toczyły się dwa mecze. Pierwszy mecz graliśmy z gospodarzem turnieju SP 63 i niestety nie udało się wygrać. Warto jednak dodać, że drużyna składała się z zawodniczek grających w klubie MUKS Bydgoszcz. Drugi mecz z SP 65 było to nasze pewne zwycięstwo. Kolejny mecz z SP 37 był bardzo ciekawy, ponieważ nasze zawodniczki grały ze swoimi koleżankami z klubu Delfin Bydgoszcz. Niestety nie udało się wygrać tego meczu. Ostatni mecz graliśmy ze szkołą nr 61, w której też grają zawodniczki z MUKS'u. Ostatecznie zawody zakończyliśmy na 4 miejscu.

Koszykówka 3x3 chłopców

Uczestnicy :

Szkoła Podstawowa nr  63              Gr.  I
Szkoła Podstawowa nr  37              Gr.  II
Szkoła Podstawowa nr  65 I            Gr.  II
Szkoła Podstawowa nr  65 II           Gr.  I    p.k.
Szkoła Podstawowa nr  61              Gr.  II
Szkoła Podstawowa nr  48              Gr.  i

W rozgrywkach chłopców zespoły zostały podzielone na dwie grupy, po 3 drużyny w każdej. Pierwszy mecz chłopców graliśmy z SP 65 i wygraliśmy :) Później nie było już tak kolorowo :P Kolejny mecz o pierwsze miejsce w grupie z SP 37 był bardzo zacięty i wyrównany, praktycznie cały mecz był remis. W końcowej fazie meczu przeciwnik okazał się lepszy... Ale nic się nie stało i gramy dalej. W meczu o 3 miejsce trafiliśmy na szkołę nr 48. W tym meczu zdecydowanie przewaga fizyczna przeciwników zdecydowała o ich zwycięstwie. Jeden zawodnik był bardzo wysoki jak na swój wiek, przypuszczam, że miał ok. 180cm wzrostu :O W tym wypadku wszystkie punkty spod kosza były jego. Byliśmy bez szans :( Podobnie jak dziewczęta skończyliśmy zawody na 4 miejscu.

Pomimo przeciwności losu, zwycięstw i porażek jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy wziąć udział w zawodach i czerpać radość z gry w koszykówkę 3x3. W tych kategoriach wiekowych wynik nie jest najważniejszy. Liczy się dobra zabawa i radość z gry. Widziałem poświęcenie na boisku naszych uczniów i jestem z nich bardzo dumny. Dla mnie to właśnie oni są zwycięzcami, ponieważ nie poddali się i walczyli do ostatniego gwizdka. Bardzo dziękuję!