W miniony czwartek w naszej szkole odbyły się obchody upamiętniające rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 5b pod bacznym okiem wychowawcy. Prowadzący, Stanisław Kasprowicz, przypomniał koleżankom i kolegom okoliczności uchwalenia konstytucji oraz historię pozostałych świąt majowych.

Uczniowie wysłuchali historii powstania jednego z wybitniejszych dzieł Jana Matejki Konstytucja 3 maja. W ramach lekcji historii i wosu wykonali wystawę prac zainspirowanych twórczością tego znakomitego malarza oraz zaproponowali zmiany, jakie według nich powinny znaleźć się w konstytucji.

Całą uroczystość uświetniły pieśni patriotyczne śpiewane przez uczennicę klasy 5a Polę Marchlewską oraz uczennicę klasy 4b Arinę Repalovą.

Na koniec przedstawiciele klas wzięli udział w quizie na temat wiedzy z historii naszego narodu. Quiz odbył się w dwóch kategoriach, klasy IV-VI i klasy VII-VIII.

Wyniki są następujące:

Kategoria klas IV -VI

1 miejsce klasa VIa i Vb

2 miejsce klasa IVb i Vc

3 miejsce klasa IVa i Va

Kategorie klas VII – VIII

1 miejsce klasa 7a i 7d

2 miejsce klasa 7b

3 miejsce klasa 8b

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!