Nasza szkoła w tym roku po raz kolejny włączyła się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu DBI. Dzień ten obchodzony był 8 lutego 2022. Podjęto działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Uczniowie z klas starszych w ramach lekcji informatyki oraz zajęć z wychowawcą zastanawiali się: jak nie zaplątać się w sieci? Realizowano lekcje bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie wykonywali chmury wyrazowe, memy, komiksy, dialogi w Scratch, prezentacje multimedialne. Przedstawiali formy spędzania wolnego czasu bez Internetu.

Marcel Gabrysia Julia Fatima Jagoda Hubert Lukas

dbi1

pdfFormy spędzania wolnego czasu bez Internetu.pdf

Dzieci z klas młodszych oglądały kreskówki "Owce w sieci" - przeprowadzono pogadanki związane z zapobieganiem negatywnym skutkom korzystania z nowych technologii, zapoznały się z drużyną Sieciaków, która potrafi bezpiecznie korzystać z Internetu" "Chcę wiedzieć więcej o internecie" - Fake newsy, Internetowe trolle, Blog, Mem.

dbi2

Świetliczaki stworzyły kodeks bezpiecznego korzystania z Internetu na podstawie prezentowanych filmów edukacyjnych. Chętnie też dzieliły się pomysłami na aktywne spędzenie czasu wolnego.

Jak bezpiecznie korzystać z sieci ?- świetliczaki

W ramach udziału w tym wydarzeniu klasa 8c ogłosiła konkurs na plakat promujący bezpieczne użytkowanie Internetu lub przestrzegający przed zagrożeniami płynącymi z niewłaściwego używania sieci internetowej.

Blanka Biskup

Marcel Philipczuk

7d

5a

Mamy nadzieję, że uczniowie w wyniku tych działań, unikną wielu niebezpieczeństw związanych z Internetem i będą świadomie surfować w Internecie.