pdfWarsztaty dla rodziców - "Nigdy nie będę jak moja mama.pdf

Spotkanie odbędzie się 29 września 2017 r. (piątek) o godz. 16:00 w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy w sali nr 115. Celem warsztatów z cyklu „Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” jest wsparcie psychologiczne rodziców, których dzieci przejawiają wybitne zdolności.

Wydarzeniach na październik 2017 r.

11.10.2017, godz. 11:00

„Forum Olimpijczyków – Laboratorium Zdolności” – konferencja naukowa dla uczniów zdolnych

Tematyka spotkania: nauki ścisłe - matematyka i fizyka

Adresatami będą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

W ramach konferencji odbędą się:

prezentacje dorobku naukowego uczniów - laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych z wiodących szkół ponadgimnazjalnych w Bydgoszczy.

prelekcje wygłaszane przez pasjonatów, badaczy nauk ścisłych, którzy swymi wystąpieniami zachęcą młodzież do poszerzania wiedzy i dążenia do sukcesu.

Konferencja zorganizowana jest w ramach programu „Zdolni znad Brdy”.

Zgłoszenia prosimy kierować do Moniki Grzybowskiej, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 52 321 00 81 w. 333.

25.10.2017, godz. 11:00

„Poszerzanie Horyzontów Myślowych” – wykład połączony z kreatywnymi warsztatami.

Adresatami będą uczniowie szkół gimnazjalnych.

Celem warsztatów jest przekazanie podstawowych informacji o Unii Europejskiej oraz o programach, sieciach informacyjnych i źródłach informacji poświęconych problematyce pracy w UE. Podczas spotkania zostaną wykorzystane takie metody pracy, jak: debata „za i przeciw”, burza mózgów, poker kryterialny, praca indywidualna i w grupach, case studiem. Zajęcia organizowane są w ramach programu „Zdolni znad Brdy”, a poprowadzi je Joanna Wójtowicz (Koordynator Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct - Bydgoszcz).