zyczliwosc logoSzkolny Klub Wolontariatu ogłasza 22 listopada Szkolnym Dniem Życzliwości i Pozdrowień, czyli dniem dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, kiedy to w 1973 roku dwaj bracia Brian i Michael Mc Cormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny między Egiptem, a Izraelem. Chcieli pokazać światu, że walka zbrojna szkodzi.

Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.

Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Jak obchodzić ten dzień? To proste…

Wystarczy skierować do kogoś uśmiech, miłe słowo, ciepłe spojrzenie.

Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

Opiekunowie SKW