W październiku 2021 r. Miejski Program Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy” zaprasza na pierwszą w tym roku szkolnym konferencję naukową z cyklu „Forum Olimpijczyków – Laboratorium Zdolności” dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz VII i VIII klas szkół podstawowych oraz warsztaty dla rodziców z cyklu „Niezwykły umysł i funkcjonowanie w rodzinie” (online)

Zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach.

Szczegóły poniżej

20.10.2020, godz. 10:00

„Forum Olimpijczyków – Laboratorium Zdolności” – konferencja naukowa dla uczniów zdolnych

Tematyka spotkania: biologia, chemia, biotechnologia, medycyna oraz nauka o żywności i żywieniu.

Odbiorca: uczniowie szkół ponadpodstawowych (klasy I-IV) oraz VII i VIII klas szkół podstawowych.

W ramach konferencji odbędą się:                                   

  • prezentacje dorobku naukowego uczniów - laureatów i finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych z wiodących szkół ponadpodstawowych w Bydgoszczy.
  • prelekcje wygłaszane przez pasjonatów, badaczy nauk przyrodniczych, którzy swymi wystąpieniami zachęcą młodzież do poszerzania wiedzy i dążenia do sukcesu.

Na nasze spotkanie przyjęli zaproszenie wykładowcy z bydgoskich uczelni:

- prof. dr hab. inż. Dariusz Pańka - kierownik Katedry Biologii i Ochrony Roślin, pracownik Pracowni  Fitopatologii i Mykologii Molekularnej na Wydziale Rolnictwa i Biotechnologii UTP.

Tytuł wystąpienia: „Rośliny modyfikowane symbiotycznie (SMO) szansą dla Europejskiego Zielonego Ładu?”

- prof. dr hab. Artur Dzialuk - pracownik Instytutu Biologii Eksperymentalnej w Katedrze Genetyki na Wydziale Nauk Przyrodniczych UKW.

Tytuł wystąpienia: „Po igle do złodzieja, czyli jak zmusić drzewa do mówienia”                                    

Konferencja naukowa organizowana jest przez Pałac Młodzieży w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”, a odbędzie się w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, przy ul. Jagiellońskiej 27.

Przewidywany czas spotkania - ok. 2 godziny zegarowe.

Informacje i zgłoszenia: koordynator programu „Zdolni znad Brdy”  Monika Grzybowska, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 52 321 00 81 wew. 310.

27.10.2020, godz. 16.30

„Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” - warsztaty wsparcia dla rodziców uczniów zdolnych

Zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty skierowane do rodziców zdolnych i utalentowanych dzieci oraz młodzieży pn. „Instrukcja obsługi emocji - czyli niesamowita podróż po uczuciach”.

Celem warsztatów jest wsparcie psychologiczne rodziców.

Zajęcia organizowane są w ramach programu „Zdolni znad Brdy”, a poprowadzi je psycholog Pałacu Młodzieży oraz Wojewódzkiej Poradni Zdrowia Psychicznego - Greta Haraś.

Przewidywany czas spotkania - ok. 2 godziny dydaktyczne.

Warsztaty organizowane są przez Pałac Młodzieży w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”, a odbędą się w przestrzeni wirtualnej na platformie Microsoft Teams (online).

Udział w warsztatach jest bezpłatny!

Informacje i zgłoszenia: koordynator programu „Zdolni znad Brdy”  Monika Grzybowska, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub tel. 52 321 00 81 wew. 310

Łączę pozdrowienia

Monika Grzybowska

--------------------------

Koordynator Programu „Zdolni znad Brdy”

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 52 321 00 81 wew. 310

edu.bydgoszcz.pl

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy

palac.bydgoszcz.pl

pdfForum olimpijczyków- zaproszenie.pdf

pdfRodzic - warsztaty - Niezwykły umysł.pdf

Partnerzy i linki

egzamin osmoklasisty matematyka logo

deklaracja dostepnosci logo

logo emic


logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.