W marcu 2021 r. Miejski Program Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy” zaprasza na konferencję naukową z cyklu „Forum Olimpijczyków – Laboratorium Zdolności” (online) na warsztaty w Pałacu Młodzieży pn. „Trening twórczości” dla uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VI oraz VII i VIII).

10., 17. i 19.03.2021, godz. 10:00

Poradnia Rozwoju Zdolności” to warsztaty wsparcia psychologicznego dla uczniów zdolnych.

Celem spotkania zatytułowanego „Trening twórczości” jest rozwijanie potencjału uczniów, przygotowanie ich do tworzenia rzeczy nowych i wartościowych, a także rozwinięcie zdolności przystosowawczych tak, aby potrafili w sposób twórczy i nowatorski podchodzić do różnorodnych problemów. Program zajęć został stworzony, aby stymulować u uczestników takie zdolności, jak płynność i oryginalność myślenia, umiejętność koncentracji uwagi, a także pobudzanie zaangażowania zadaniowego oraz kształcenie umiejętności interpersonalnych. Zajęcia organizowane są przez Pałac Młodzieży w ramach programu „Zdolni znad Brdy”, a poprowadzą je Katarzyna Tłok i Edyta Szott – pedagodzy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Bydgoszczy. Przewidywany czas spotkania - ok. 2 godziny.

W marcu odbędą się trzy tury spotkania dla dwóch różnych grup wiekowych:

10.03.2021godz. 10:00 - spotkanie skierowane do zdolnych uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Zgłoszenia do dnia 08.03.2021 (do godz. 12:00) UWAGA Zostało już mało miejsc.

17.03.2021, godz. 10:00 - spotkanie skierowane do zdolnych uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. Zgłoszenia do dnia 15.03.2021 (do godz. 12:00).

19.03.2021, godz. 10:00 - spotkanie skierowane do zdolnych uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. Zgłoszenia do dnia 16.03.2021 (do godz. 12:00).

Zgłoszenia prosimy kierować do koordynatora programu „Zdolni znad Brdy” – Moniki Grzybowskiej, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 533 18 23 26.

Wydarzenie odbędzie się w sali konferencyjnej bydgoskiego Pałacu Młodzieży (nr 115, I piętro).

W załączeniu przesyłam Państwu „Procedurę dot. organizacji imprez w Pałacu Młodzieży” dla rodzica wraz z oświadczeniem i wyrażeniem zgody oraz dla opiekuna grupy.

UWAGA! Dziecko może przyjść z opiekunem/rodzicem lub sam po wyrażeniu przez rodzica na to zgody w załączonym dokumencie pn. procedury dotyczące… - rodzic.

Może też przyjść grupa zorganizowana z opiekunem - wówczas należy dostarczyć listę uczestników i procedurę dotyczącą ,,, - opiekun. .

24.03.2020, godz. 10:00

„Forum Olimpijczyków – Laboratorium Zdolności” – konferencja naukowa dla uczniów zdolnych (online)

Tematyka spotkania: język polski, literatura polska, historia.

Odbiorca: uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Z okazji uchwały Sejmu RP ustanawiającej rok 2021 Rokiem Konstytucji 3 Maja, motywem przewodnim konferencji jest: Konstytucja: jej historia od 1791 r. do dziś.

W ramach konferencji odbędą się:                                   

  • prezentacje dorobku naukowego uczniów z IV LO w Bydgoszczy - laureatów
    i finalistów olimpiad i konkursów;
  • debata na temat praw zawartych w Konstytucji prowadzona przez młodzież IV LO;
  • prelekcje wygłaszane przez pasjonatów, badaczy nauk humanistycznych, którzy swymi wystąpieniami zachęcą młodzież do poszerzania wiedzy i dążenia do sukcesu. Zaproszenie przyjęli wykładowcy z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
    w Bydgoszczy
    dr hab. Beata Morzyńska-Wrzosek prof. UKW - Wydział Literaturoznawstwa oraz dr Katarzyna Barbara Grysińska-Jarmuła – Wydział Historyczny.

Konferencja naukowa organizowana jest w ramach programu „Zdolni znad Brdy” a odbędzie się w przestrzeni wirtualnej na platformie Microsoft Teams (online).

Przewidywany czas spotkania - ok. 2 godziny zegarowe.

Informacji udziela Monika Grzybowska, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub tel. 533 18 23 26.

Monika Grzybowska

Koordynator Programu „Zdolni znad Brdy”

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 52 321 00 81

tel. kom. 533 18 23 26

Wydział Edukacji i Sportu Bydgoszcz

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy

pdfOświadczenie rodzica, opiekuna prawnego.pdf

pdfProcedura dorycząca organizacji imprez- opiekun.pdf

pdfProcedura dorycząca organizacjimprez -rodzic. pdf

 

Partnerzy i linki

egzamin osmoklasisty matematyka logo

deklaracja dostepnosci logo

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.