Akcja "Nie zgub dziecka w sieci" ma szeroki zakres działania. Przy okazji Dnia Bezpiecznego Internetu proponujemy naszym uczniom wyjątkowe wyzwanie - Bądź jeden dzień offline. W dobie nauczania zdalnego nie chodzi o brak uczestnictwa w lekcji, ale o mądre korzystanie z jego zasobów.

Okazuje się, że większość czasu jaki młodzież i dzieci spędzają w sieci wcale nie wiąże się z nauką. Są to raczej gry, filmiki, czaty ze znajomymi, portale społecznościowe. A zatem, lekcje online jak najbardziej, a potem przeniesienie swojej uwagi na inne rodzaje aktywności.  Podjęcie takiego wyzwania należy najlepiej zorganizować w weekend. Ważne jest, aby na kartce notować godzinę, o której przyszła myśl, aby zerknąć do Internetu. Aby ułatwić sobie to zadanie należy odwrócić swoją uwagę - poczytać książkę, zrobić zadania domowe w zeszycie, posprzątać pokój, wyjść na spacer, zagrać w planszówkę  z rodziną. Trudne? Sami się przekonajcie, czy potraficie żyć przez moment bez dostępu do sieci. Powodzenia! 

Poniżej kilka informacji zamieszczanych na stronie Ministerstwa Cyfryzacji.

Nie zagub dziecka w sieci

Partnerzy i linki

egzamin osmoklasisty matematyka logo

deklaracja dostepnosci logo

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.