Zaburzenia sensoryczne u dzieci

Zapraszam do lektury publikacji na temat zaburzeń sensorycznych u dzieci. To trudności, które mogą dezorganizować różne sfery życia naszego dziecka. Problemy te wymagają odpowiednich oddziaływań terapeutycznych, aby umożliwić dzieci prawidłowy rozwój.

Mikołajki to wyjątkowy dzień

banner 5753560 1920
Życzę Wam, aby tego dnia każdy czuł się obdarowany czymś wyjątkowym. Niechaj ten dzień sprzyja też ofiarowaniu innym dobrego słowa, miłego gestu, uśmiechu i uczynku. Pamiętajcie - każdy z nas może choć przez chwilę być Świętym Mikołajem!

Bajki terapeutyczne

powstały z myślą o dzieciach, które na ścieżce swojego rozwoju spotykają mnóstwo zdarzeń, sytuacji i przeżywają przy tym całą gamę emocji. Nie wszystkie zjawiska są w stanie zrozumieć, nie ze wszystkim potrafią sobie poradzić. Bajki terapeutyczne to swoista bajkoterapia, która doskonale tłumaczy dzieciom, co dzieje się w ich życiu z dziecięcej perspektywy. W zależności od trudności danego dziecka, można dostosować treść bajki.

Profilaktyka w szkole

Zachęcam Was do udziału w aktywnościach związanych z szeroko pojętą profilaktyką. W czasie tygodnia profilaktyki w naszej szkole pokazaliście jak pięknie działacie i tworzycie w myśl ważnych spraw. Dlatego wiem, że i tym razem mogę na Was liczyć. Nauczanie zdalne trwa, więc nie możemy spotkać się w szkole. A zatem chętnych proszę o wysyłania prac na mój adres mailowy.

Wybierzcie sobie jeden z obszarów, w którym chcielibyście się zaprezentować.

1. Tworzenie gry planszowej (można w parze z kolegą lub koleżanką) - gra wykonana w dowolnej formie wraz z załączoną instrukcją obsługi i wiekiem dla którego jest przeznaczona

2. Praca plastyczna - plakat nt. zatracenia się w sieci czyli zagrożenia Internetu (hejt, cyberprzemoc)

3. Zdjęcie - wykonanie fotografii tego, co Wam się nie podoba w naszej codzienności, co jest wynikiem szkodliwej działalności człowieka, np. zaśmiecanie krajobrazu - coś z czym się nie zgadzam w obecnych czasach

4.Praca literacka - krótka wypowiedź dotycząca swojego zaangażowania w pomoc drugiemu człowiekowi, napiszcie jak kiedyś komuś pomogliście w kłopocie

Na wszystkie prace konkursowe czekam do 11.12.2020!

Wszystkie prace wysyłajcie na maila. W przypadku gier chodzi o zdjęcie gry i instrukcji do niej. Prace zostaną wystawione w szkolnej galerii, a te najciekawsze oczywiście nagrodzone!

Wskazówki dla rodziców

jak rozmawiać z dzieckiem i jak chronić przed szkodliwymi treściami w Internecie? W linkach poniżej znajduje się poradnik dla rodziców dotyczący tego jak kierować rodzicielską czujnością, która pozwoli uchronić przed zagrożeniem.

Partnerzy i linki

deklaracja dostepnosci logo

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.