Uwolnij książki, dziel się z innymi

Uwalniamy książki, dzielimy się radością czytania. Bookcrossing polega na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych po to, by znalazca mógł je przeczytać i puścić znowu w obieg.

Książki kucharskie warte uwagi

Dziś przedstawiamy 6 tytułów książek kucharskich dla dzieci, w których znajdziecie proste przepisy na pyszne potrawy. Większość przygotujecie samodzielnie lub z niewielką pomocą dorosłych.

Warto czasami zajrzeć do kuchni i przygotować coś samemu - spróbujcie a zobaczycie jaka to frajda! 

https://www.strefapsotnika.pl/najlepsze-ksiazki-kucharskie-dla-dzieci/

Nauczyciele czytają dzieciom

Społeczna akcja „Nauczyciele czytają dzieciom” to pomysł Wojciecha Metlickiego, który sam jest nauczycielem wychowania przedszkolnego pracującym w przedszkolu nr 80 „Królestwo Maciusia” w Bydgoszczy.

Sketchnoting – narysuj sobie notatkę 
Zapraszamy do zapoznania się ze sposobem na notowanie, zapamiętywanie i prezentowanie najróżniejszych treści w formie wizualnej.

Sketchnoting bazuje na naturalnej skłonności ludzkiego mózgu do myślenia obrazami.

Nie mówcie - nie mam czasu na rysowanie, nie umiem rysować, to bez sensu, całe życie uczę się z normalnych notatek i jakoś umiem je zapamiętać.Ta metoda jest genialna w swej prostocie – kiedy myślisz o jabłku, przed oczami pojawia ci się czerwony, okrągły owoc, a nie ciąg liter. Tak działa twój mózg i nie ma najmniejszego powodu, żeby nie skorzystać z tej jego funkcji. Wykorzystanie obrazu podczas notowania nie tylko często upraszcza (i skraca) proces zapisu (całe albo część zdania możesz zastąpić symbolami graficznymi), dokładniej przekazuje sens (wiesz, mówi się, że jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów), ale też usprawnia zapamiętywanie i przypominanie sobie zanotowanych w ten sposób treści.Poniżej dokładna instrukcja tworzenia notatki wizualnej: https://kasiakrogulec.pl/jak-zrobic-notatke-wizualna-krok-po-kroku/ 

Partnerzy i linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.