SZLACHETNA PACZKA” to akcja pomnażania dobra. Dobro rodzi i pomnaża dobro. Podsumowanie.

6 grudnia 2019 w ramach akcji „Szlachetna Paczka” spakowaliśmy zebrane dary dla pani Natalii i pana Mariusza, ponieważ tę rodzinę wybraliśmy z internetowej bazy i objęliśmy pomocą.

Szlachetna Paczka 2019” w naszej szkole

Serdecznie zapraszamy Uczniów, ich Rodziców i Nauczycieli do udziału w akcji „Szlachetna Paczka”.

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Dnia 5 grudnia 2019 obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1985 roku. Ten dzień stanowi okazję do zwrócenia uwagi na szczególną rolę wolontariatu.

Wysyłamy Świąteczne Kartki Dobroczynne

„Jest taki dzień
Bardzo ciepły, choć grudniowy
Dzień, zwykły dzień
W którym gasną wszelkie spory

Jest taki dzień
W którym radość wita wszystkich
Dzień, który już
Każdy z nas zna od kołyski

Niebo - Ziemi, Niebu - Ziemia
Wszyscy wszystkim ślą życzenia…”

Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Szkolny Klub Wolontariatu włączył się w obchody Międzynarodowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień, przypadającego 21 listopada. Jest to święto, które wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. W 1973 roku bracia Brian i Michael McCormack podjęli inicjatywę życzliwości, która była sprzeciwem wobec konfliktu zbrojnego między Egiptem a Izraelem. Bracia chcieli w ten sposób nakłonić rządzących do rozwiązywania konfliktów w sposób pokojowy.

Emic kolor i wojewoda