Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Dnia 5 grudnia 2019 obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1985 roku. Ten dzień stanowi okazję do zwrócenia uwagi na szczególną rolę wolontariatu.

Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Szkolny Klub Wolontariatu włączył się w obchody Międzynarodowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień, przypadającego 21 listopada. Jest to święto, które wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. W 1973 roku bracia Brian i Michael McCormack podjęli inicjatywę życzliwości, która była sprzeciwem wobec konfliktu zbrojnego między Egiptem a Izraelem. Bracia chcieli w ten sposób nakłonić rządzących do rozwiązywania konfliktów w sposób pokojowy.

Każdy znaczek wspiera misje”- akcja charytatywna na rzecz mieszkańców krajów misyjnych.
Serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Każdy znaczek wspiera misje”. Przekazaliśmy (przesłaliśmy pocztą) 3 koperty ostemplowanych znaczków.

Wyniki szkolnego konkursu plastycznego „Pomocna dłoń”.

Z przyjemnością informujemy, że laureatką szkolnego konkursu plastycznego „Pomocna dłoń” została Marianna Łada, uczennica klasy 6b, która zajęła I miejsce. Mariannie gorąco gratulujemy i zachęcamy do udziału w innych konkursach.

Pomocna dłoń

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 61 w Zespole Szkół nr 32 w Bydgoszczy zapraszają uczniów kl. I – VIII do udziału w szkolnym konkursie plastycznym ,, Pomocna dłoń”.

Emic kolor i wojewoda