Nasze Pola Nadziei

„Pola Nadziei”- to ogólnopolska kampania społeczna, której celem jest rozpowszechnianie idei opieki paliatywnej oraz bezinteresownej pomocy. Na początku października zakopuje się w ziemi żonkilowe cebulki. Żonkil jest uznawany za międzynarodowy symbol nadziei w walce z chorobą nowotworową. Przypomina o  osobach chorych, cierpiących i  opiece nad umierającymi.

Podsumowanie akcji Kredki dla Afryki

W roku szkolnym 2019/2020 Szkolny Klub Wolontariatu włączył się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej Fundacji Asante (w języku suahili znaczy "dziękuję”) „Kredki dla Afryki” na rzecz edukacji afrykańskich dzieci.

Uczniowie klas młodszych i klas starszych przynieśli przybory szkolne oraz materiały piśmiennicze: segregatory, zeszyty, notesy, bloki rysunkowe, papiery kolorowe, krepę, kredki, farby, pędzelki, pisaki, gumki, temperówki, kleje i linijki.

Konkurs „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem”

„Celem konkursu jest uczenie młodzieży (…) bezinteresownej pomocy potrzebującym we współpracy z rodzicami i czerpanie z tego satysfakcji”. W bieżącym roku szkolnym wolontariusze naszej szkoły w ramach działań wolontariackich biorą udział w IX edycji ogólnopolskiego konkursu, zorganizowanym przez fundację „Dwa Skrzydła Anioła” z Lublina.

16 października Światowy Dzień Walki z Głodem – podsumowanie

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, Uczniom oraz Nauczycielom, którzy okazali pomoc i serce, przyłączając się do akcji zbiórki żywności dla potrzebujących w ramach Światowego Dnia Walki z Głodem. Zebrane produkty przekazaliśmy do Zarządu Okręgowego PCK w Bydgoszczy.

Światowy Dzień Walki z Głodem

Od 30.09.2020 r. Szkolny Klub Wolontariatu rozpoczyna zbiórkę artykułów żywnościowych w ramach akcji "Światowy Dzień Walki z Głodem", organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Zebrane produkty będą przekazane osobom najuboższym, które korzystają z pomocy PCK w Bydgoszczy.

deklaracja dostepnosci logo