Na początku czerwca uczniowie trzech klas drugich z naszej szkoły rozpoczęli przygodę z teatrzykiem kamishibai. Dzieci poznały opowiadanie pana Tomasza Trojanowskiego pt. „Dlaczego zwierzęta mieszkają w bloku Maćka?” z ilustracjami pani Agnieszki Antoniewicz wystawioną w teatrzyku  kamishibai.

Opowiadanie w bardzo interesujący sposób przybliżyło tematykę globalnego ocieplenia, co było pretekstem do rozmowy o zachowaniach proekologicznych. Uczniowie dowiedzieli się, że Puszcza Amazońska i inne lasy tropikalne mają ogromny wpływ na klimat całej ziemi. Niszcząc lasy tropikalne człowiek zmienia naturalny obieg wody w przyrodzie, a to powoduje susze.

Dzieci miały okazję uruchomić swoją wyobraźnię, okazało się, że posiadają na ten temat sporą wiedzę.

Kolejnym etapem spotkania była zabawa ruchowa pt. ”Zaczarowany las”, zagadki, łączenie w pary zwierzęcia z jego ulubionym pokarmem, dopasowywanie do podanych cech nazwy zwierzątka, musiały również wymienić po dwa zwierzątka,które zasypiają na zimę, mieszkają w morzach i oceanach, pochodzą z Afryki, żyją w krainie wiecznego lodu, robią zapasy na zimę, są drapieżnikami.

Zajęcia bardzo zaciekawiły uczniów, zabawy ruchowe i zagadki utrwaliły wiadomości.