Wszawica to nie wstyd, po prostu trzeba działać.

Jeżeli istnieje ryzyko zarażenia się wszawicą, powinniśmy znacznie częściej przeglądać włosy na głowie naszego dziecka – co najmniej raz na tydzień. Informacje

Pierwszym, najbardziej charakterystycznym objawem wszawicy, który możemy zaobserwować (już nawet podczas myślenia o nieproszonych gościach) jest świąd skóry głowy. Jest na tyle uciążliwy, że dziecko odruchowo drapiąc się, powoduje powstanie mikrourazów, strupków na głowie, w skrajnych przypadkach może również dojść do wyrywania sobie włosów i powstawania przeczosów.

Skąd tak dokuczliwe swędzenie? Wesz odżywia się ludzką krwią. By się do niej dostać, wkłuwa się w skórę głowy narządem gębowym – ssawką. Główną przyczyną świądu jest uczulenie na alergeny pasożyta – ślinę i odchody, ale nie wszystkie osoby muszą odczuwać irytujące swędzenie zaraz po zarażeniu. ---->więcej

Skuteczne zwalczenie wszy i gnid jest możliwe! I to za pierwszym razem!

Jeżeli po sprawdzeniu włosów i skóry głowy dziecka zauważysz, że cierpi na wszawicę, należy niezwłocznie zastosować odpowiedni preparat na wszy, który wyeliminuje pasożyty z głowy. Stwierdzenie obecności wszy na głowie jest trudne i stresujące, zarówno dla Ciebie jak i Twojego dziecka. Dlatego szybka i zdecydowana reakcja jest tak istotna. O sposobach sprawdzania włosów pod kątem wszawicy przeczytasz tutaj.

By Twoje dziecko pozbyło się problemu raz na zawsze – sprawdź włosy domowników – wszyscy powinni zastosować preparat przeciwko wszawicy jednocześnie, co zapobiegnie rozprzestrzenianiu się wszy.--->więcej

Ze względu na nierzetelne informacje i brak wiedzy, przez bardzo długi czas uważano, że wszawica bierze się z zaniedbań higieny. Kojarzona z biedą i wykluczeniem, stawała się przyczyną stygmatyzacji i wstydu.

Tym bardziej utrudniało to walkę z chorobą, bo informacje o jej pojawieniu się nie były przekazywane dalej w obawie przed społecznym wykluczeniem.--->więcej

Wszawica – leczenie i zapobieganie . Fakty i mity o wszawicy pdfUlotka_informacyjna.pdf

mity fakty