11 lutego nasza szkoła uczestniczyła w Ogólnopolskiej akcji z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI).
Organizatorem akcji była klasa 6c wraz z wychowawcą.

Klasy IV - VIII realizowały na zajęciach z wychowawcą temat: "Wirtualny świat- szanse i zagrożenia

Celem akcji było:

- zapoznanie uczniów z zagrożeniami związanymi z Internetem oraz konsekwencjami stosowania cyberprzemocy i sposobami
  zapobiegania jej oraz radzenia sobie z nią,
- zapoznanie uczniów z korzyściami stosowania alternatywnych form spędzania wolnego czasu,
- rozwijanie empatii wśród uczniów ,
- zachęcanie uczniów do bezpiecznego korzystania z Internetu.

Uczniowie mieli do wykonania 3 zadania:
Opisać korzyści wynikające z korzystania z Internetu w tym z portali społecznościowych. Opisać zagrożenia związane z Internetem.

Uczniowie podawali sposoby zabezpieczenia się przed cyberprzemocą. Dyskutowali i oglądali filmy dotyczące dotyczące cyberprzemocy,

Poznali historię Kasi, Agnieszki, Krzysia i Tomka, którzy zetknęli się cyberprzemocą.

Uczniowie odpowiadali na pytania:
Dlaczego młodzież poświęca dużo czasu na korzystanie z Internetu? Podawali alternatywne formy spędzania wolnego czasu?

Zostali zapoznani z instytucjami, które udzielają pomocy w przypadku doświadczenia cyberprzemocy.

W związku z realizacją zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w Internecie, powstała gazetka tematyczna przygotowana przez uczniów klas IV - VIII.

gazetka dbi