22 stycznia 2020 roku uczniowie klas 2 a i 2 b wzięli udział w warsztatach edukacyjnych pod hasłem „Majsterkowo”. Zajęcia te wspierają rozwój dziecka poprzez realizowanie projektów manualnych umacniających  w nim poczucie samodzielności.

Poruszające wyobraźnię spotkania są prowadzone w różnych blokach tematycznych. Ich celem jest rozbudzenie w dzieciach pasji do majsterkowania oraz wykorzystanie zdobytej wiedzy do codziennej troski o środowisko naturalne. Na początku pobytu w Castoramie dzieci obejrzały prezentację dotyczącą różnych rodzajów drzew, dowiedziały się jak powstają deski i przedmioty drewniane. W czasie warsztatów uczniowie z pomocą wykwalifikowanych pracowników Castoramy zwiedzili sklep, wykonali samodzielnie skrzynki „na skarby” i pięknie je ozdobili. Szczególnie praca z młotkiem i gwoździami  wywołała wśród dzieci duży entuzjazm. Współpraca w zespołach mobilizowała uczniów do wzajemnej pomocy. Wszyscy swoje skrzynki wykonali bardzo starannie i pomysłowo. Na koniec warsztatów  uczniowie otrzymali „Dyplom Majsterkowicza” i drobne upominki. Pobyt w markecie budowlanym był kolejnym udanym doświadczeniem edukacyjnym.

Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy i linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.