22 stycznia 2020 roku uczniowie klas 2 a i 2 b wzięli udział w warsztatach edukacyjnych pod hasłem „Majsterkowo”. Zajęcia te wspierają rozwój dziecka poprzez realizowanie projektów manualnych umacniających  w nim poczucie samodzielności.

Poruszające wyobraźnię spotkania są prowadzone w różnych blokach tematycznych. Ich celem jest rozbudzenie w dzieciach pasji do majsterkowania oraz wykorzystanie zdobytej wiedzy do codziennej troski o środowisko naturalne. Na początku pobytu w Castoramie dzieci obejrzały prezentację dotyczącą różnych rodzajów drzew, dowiedziały się jak powstają deski i przedmioty drewniane. W czasie warsztatów uczniowie z pomocą wykwalifikowanych pracowników Castoramy zwiedzili sklep, wykonali samodzielnie skrzynki „na skarby” i pięknie je ozdobili. Szczególnie praca z młotkiem i gwoździami  wywołała wśród dzieci duży entuzjazm. Współpraca w zespołach mobilizowała uczniów do wzajemnej pomocy. Wszyscy swoje skrzynki wykonali bardzo starannie i pomysłowo. Na koniec warsztatów  uczniowie otrzymali „Dyplom Majsterkowicza” i drobne upominki. Pobyt w markecie budowlanym był kolejnym udanym doświadczeniem edukacyjnym.

Zobacz galerię zdjęć

Przydatne linki

100 lecie bydgoszczy

logo certyfikatu szkoła

Emic kolor i wojewoda
edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.