Nasze miasto świętuje 100. rocznicy powrotu w granice Polski. Główne obchody rozpoczęły się w weekend, 18-19 stycznia. Na Starym Rynku atrakcją była inscenizacja historyczna, w której wzięło udział pół tysiąca osób.

Wystąpiły grupy rekonstrukcyjne z całej Polski, w tym konne pułki ułanów. Oficjalne obchody z ceremoniałem wojskowym odbyły się natomiast w poniedziałek 20 stycznia. W tych uroczystościach wzięli udział uczniowie pocztu sztandarowego naszej szkoły w składzie:  Wiktoria Sobieraj z kl. 8b, Aleksandra Kowalska z kl. 8c i Maksymilian Papierowski z kl. 8a. Obchody rozpoczęły się od Mszy Św. w Katedrze Bydgoskiej, następnie uczestnicy przeszli na Stary Rynek, gdzie pod biało-czerwoną flagą odśpiewano hymn państwowy. Pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa Ziemi Bydgoskiej złożono kwiaty, żołnierze oddali również salwę honorową, by upamiętnić bohaterów stulecia.

Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy i linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.