Nasze miasto świętuje 100. rocznicy powrotu w granice Polski. Główne obchody rozpoczęły się w weekend, 18-19 stycznia. Na Starym Rynku atrakcją była inscenizacja historyczna, w której wzięło udział pół tysiąca osób.

Wystąpiły grupy rekonstrukcyjne z całej Polski, w tym konne pułki ułanów. Oficjalne obchody z ceremoniałem wojskowym odbyły się natomiast w poniedziałek 20 stycznia. W tych uroczystościach wzięli udział uczniowie pocztu sztandarowego naszej szkoły w składzie:  Wiktoria Sobieraj z kl. 8b, Aleksandra Kowalska z kl. 8c i Maksymilian Papierowski z kl. 8a. Obchody rozpoczęły się od Mszy Św. w Katedrze Bydgoskiej, następnie uczestnicy przeszli na Stary Rynek, gdzie pod biało-czerwoną flagą odśpiewano hymn państwowy. Pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa Ziemi Bydgoskiej złożono kwiaty, żołnierze oddali również salwę honorową, by upamiętnić bohaterów stulecia.

Zobacz galerię zdjęć

Przydatne linki

100 lecie bydgoszczy

logo certyfikatu szkoła

Emic kolor i wojewoda
edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.