Jak co roku we wrześniu, uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć Patronów Szkoły – Bohaterów Westerplatte.

 

Uczniowie tego dnia przyszli w strojach apelowych i na godzinach wychowawczych w klasach 4-8 obejrzeli i omówili z wychowawcami fragmenty filmów poświęconych obronie Westerplatte oraz w zespołach wykonali zadania: rozwiązali krzyżówki o Patronie, rysowali Pomnik Obrońców Wybrzeża oraz złożyli z puzzli zdjęcia przedstawiające obiekty znajdujące się na Westerplatte. 

W tym czasie na holu II piętra odbył się międzyklasowy multimedialny turniej wiedzy o Patronie Szkoły, w którym wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas 4-8. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat siedmiu  dni obrony Westerplatte, postaci dowódcy i zastępcy dowódcy placówki, a nawet znajomości wiersza „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte”.  Turniej wygrały przedstawicielki klasy 8c: Olga Kubacka i Marta Babińska. Gratulujemy! Swoją wiedzę o Patronie mogli sprawdzić jednak wszyscy uczniowie szkoły, ponieważ podczas długich przerw losowali pytania  z „Koszyczka pytań” . Za poprawną odpowiedź nagrodą był cukierek.

Prace plastyczne wykonane przez uczniów na godzinach wychowawczych zostały wywieszone na okolicznościowej tablicy poświęconej Patronowi Szkoły.

Zobacz galerię zdjęć

Przydatne linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.