4 czerwca 2019 roku dzieci z klasy 1 a wybrały się do Wojskowych Zakładów Lotniczych w Bydgoszczy. Od ponad 70 lat przedsiębiorstwo prowadzi remonty i modernizacje samolotów wojskowych, cywilnych i prywatnych.

Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się, kto w razie potrzeby zadba o nasze bezpieczeństwo. Z zaciekawieniem słuchali o pracy wojskowych służących w tych jednostkach.

 Dzieci zobaczyły  śmigłowce latające w Siłach Zbrojnych RP: MiG-29, Su-22, TS-11 Iskra, a także dowiedziały się wiele o historii WZL oraz o najciekawszych wydarzeniach z nią związanych. WZL są jednym z największych zakładów lotniczych w Polsce. Niezmiernie ciekawe okazały się doświadczenia, które oglądały w galwanizerni. Miały okazję na własne oczy zobaczyć fotel pilota, który kryje w sobie wiele przedmiotów służących do przetrwania w nieznanych warunkach. Pełni nowych doświadczeń wrócili do szkoły.

Zobacz galerię zdjęć

 

Partnerzy i linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.