4 czerwca 2019 roku dzieci z klasy 1 a wybrały się do Wojskowych Zakładów Lotniczych w Bydgoszczy. Od ponad 70 lat przedsiębiorstwo prowadzi remonty i modernizacje samolotów wojskowych, cywilnych i prywatnych.

Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się, kto w razie potrzeby zadba o nasze bezpieczeństwo. Z zaciekawieniem słuchali o pracy wojskowych służących w tych jednostkach.

Dzieci zobaczyły  śmigłowce latające w Siłach Zbrojnych RP: MiG-29, Su-22, TS-11 Iskra, a także dowiedziały się wiele o historii WZL oraz o najciekawszych wydarzeniach z nią związanych. WZL są jednym z największych zakładów lotniczych w Polsce. Niezmiernie ciekawe okazały się doświadczenia, które oglądały w galwanizerni. Miały okazję na własne oczy zobaczyć fotel pilota, który kryje w sobie wiele przedmiotów służących do przetrwania w nieznanych warunkach. Pełni nowych doświadczeń wrócili do szkoły.