W ramach bloku tematycznego ŹRÓDŁA ENERGII ODNAWIALNEJ mali TROPICIELE z klas 2a i 2b poznali następujące źródła tej energii: energię słońca, biomasy, wody, wiatru i energię geotermalną i sposoby jej wykorzystania.

Aby utrwalić wiadomości wybraliśmy się do Centrum Demonstracyjnego Odnawialnych Źródeł Energii na terenie Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 w Bydgoszczy.
Na wstępie obejrzeliśmy film animowany Alberta Barillé „Była sobie… Ziemia” o odnawialnych źródłach energii. Później zwiedziliśmy nowoczesny obiekt, który pozwala na testowanie odnawialnych źródeł energii  i sprawdzanie rozwiązań energooszczędnych w praktyce. Widzieliśmy nowoczesną automatykę obejmującą wentylację, ogrzewanie oraz monitorowanie, archiwizowanie i raportowanie wartości mierzonych, takich jak: temperatura w budynku, wielkości meteorologiczne (temperatura powietrza, wilgotność powietrza, ciśnienie atmosferyczne, kierunek i prędkość wiatru, promieniowanie słoneczne, opad atmosferyczny), parametry pracy urządzeń, parametry zasilania i ogrzewania. Monitorowana jest również praca zewnętrznych opraw hybrydowych oświetlenia. Byliśmy też na dachu budynku, by z bliska przyjrzeć się panelom słonecznym, dzięki którym cały obiekt ma oświetlenie wewnątrz i na zewnątrz.  Zwiedziliśmy również hale warsztatowe, w których obserwowaliśmy jak pracują niezwykle nowoczesne obrabiarki i frezarki sterowane komputerowo. Spora grupa uczniów była żywo zainteresowana późniejszą nauką w tej szkole. Przyczyniła się do tego z pewnością możliwość potwierdzenia wiedzy szkolnej w praktyce, jak również przyjazna atmosfera spotkania i słodki poczęstunek przygotowany przez  wicedyrektora placówki p. Grzegorza Grzelkę.

Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy i linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.