21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji  drużyny z klas 4-6 i 7c wzięły udział w turnieju pt. „Z językiem polskim za pan brat”. Uczniowie odpowiadali na pytania związane z gramatyką i  ortografią, rozpoznawali bohaterów literackich i wyszukiwali w zdaniach błędy językowe. Jednym z zadań konkursowych były także łamańce językowe.

Należało przeczytać na głos do mikrofonu zdania typu: „Cesarz często czesał cesarzową, a cesarzowa często czesała cesarza”. Okazało się, że uczniowie poradzili sobie i z tym zadaniem znakomicie. Nie zabrakło też zadań dla publiczności, która wzięła udział w zabawie pt. „Pociąg słów”.

W zmaganiach  z językiem polskim najlepsze okazały się uczennice z klasy 5a: Julia Grzella i Zuzanna Wojtecka.

Tego dnia odbyła się również kolejna edycja szkolnego konkursu ortograficznego o tytuł „Mistrza ortografii” na poziomie klas 4, 5, 6, 7, 8 i gim. Konkurs ten wpisał się już w tradycję naszej szkoły, ale w tym roku wzięło w nim udział rekordowo aż 47 uczniów! Wszystkim uczestnikom gratulujemy znajomości polskiej ortografii, a oto lista najlepszych – „Mistrzów i Wicemistrzów Ortografii” naszej szkoły:

Klasy 4

I – Amelia Romaniec kl. 4a  - MISTRZ ORTOGRAFII