21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji  drużyny z klas 4-6 i 7c wzięły udział w turnieju pt. „Z językiem polskim za pan brat”. Uczniowie odpowiadali na pytania związane z gramatyką i  ortografią, rozpoznawali bohaterów literackich i wyszukiwali w zdaniach błędy językowe. Jednym z zadań konkursowych były także łamańce językowe.

 

Należało przeczytać na głos do mikrofonu zdania typu: „Cesarz często czesał cesarzową, a cesarzowa często czesała cesarza”. Okazało się, że uczniowie poradzili sobie i z tym zadaniem znakomicie. Nie zabrakło też zadań dla publiczności, która wzięła udział w zabawie pt. „Pociąg słów”.

W zmaganiach  z językiem polskim najlepsze okazały się uczennice z klasy 5a: Julia Grzella i Zuzanna Wojtecka.

Tego dnia odbyła się również kolejna edycja szkolnego konkursu ortograficznego o tytuł „Mistrza ortografii” na poziomie klas 4, 5, 6, 7, 8 i gim. Konkurs ten wpisał się już w tradycję naszej szkoły, ale w tym roku wzięło w nim udział rekordowo aż 47 uczniów! Wszystkim uczestnikom gratulujemy znajomości polskiej ortografii, a oto lista najlepszych – „Mistrzów i Wicemistrzów Ortografii” naszej szkoły:

Klasy 4          

I – Amelia Romaniec kl. 4a  - MISTRZ ORTOGRAFII

II – Maja Rafińska kl. 4d – WICEMISTRZ ORTOGRAFII

Klasy 5          

I – Natalia Skowrońska kl. 5b – MISTRZ ORTOGRAFII

II – Anastazja Redzinska kl. 5a – WICEMISTRZ ORTOGRAFII

Klasy 6          

I – Dorota Grudziecka kl. 6a – MISTRZ ORTOGRAFII

I – Rudolf Marchlewski kl. 6a – MISTRZ ORTOGRAFII

Klasy 7          

I - Olga Kubacka kl. 7c – MISTRZ ORTOGRAFII

II – Maks Papierowski kl. 7a – WICEMISTRZ ORTOGRAFII

Klasy 8          

I – Dominika Busz kl. 8b – MISTRZ ORTOGRAFII

II – Marta Flatow kl. 8b – WICEMISTRZ ORTOGRAFII

II – Kacper Neumann kl. 8a – WICEMISTRZ ORTOGRAFII

Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy i linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.