Społeczność naszej szkoły i przedszkola włączyła się w ogólnopolską akcję „Cała Polska śpiewa hymn”

i w piątek 9 listopada o godz. 11.11 wszyscy uczniowie oraz wszystkie przedszkolaki, a także nauczyciele i pracownicy zebrali się w sali gimnastycznej, aby wspólnie odśpiewać cztery zwrotki hymnu państwowego. Była to kolejna forma uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W tej uroczystej chwili gościliśmy w progach naszej szkoły  starszą wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, panią Elżbietę Nowak.

Tego dnia uczniowie klas 4-8 i gimnazjum obejrzeli także program artystyczny przygotowany na wieczorek poezji i pieśni „Nasza Niepodległa”. Były wiersze i pieśni patriotyczne, nagrane przez uczniów krótkie filmiki nawiązujące do wydarzeń historycznych oraz pięknie odtańczony polonez.

Rozstrzygnięte zostały również szkolne konkursy historyczne zorganizowane w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości. W konkursie drużynowym klas 4 pt. „Symbole narodowe” najlepszy okazał się zespól z klasy 4d. Natomiast w turnieju wiedzy klas 5-6 zwyciężyła drużyna z klasy 5b, a w kategorii najstarszej dla klas 7-8 i gimnazjum nagrody odebrali uczniowie z klasy 8b.