Społeczność naszej szkoły i przedszkola włączyła się w ogólnopolską akcję „Cała Polska śpiewa hymn”

i w piątek 9 listopada o godz. 11.11 wszyscy uczniowie oraz wszystkie przedszkolaki, a także nauczyciele i pracownicy zebrali się w sali gimnastycznej, aby wspólnie odśpiewać cztery zwrotki hymnu państwowego. Była to kolejna forma uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W tej uroczystej chwili gościliśmy w progach naszej szkoły  starszą wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, panią Elżbietę Nowak.

Tego dnia uczniowie klas 4-8 i gimnazjum obejrzeli także program artystyczny przygotowany na wieczorek poezji i pieśni „Nasza Niepodległa”. Były wiersze i pieśni patriotyczne, nagrane przez uczniów krótkie filmiki nawiązujące do wydarzeń historycznych oraz pięknie odtańczony polonez.

Rozstrzygnięte zostały również szkolne konkursy historyczne zorganizowane w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości. W konkursie drużynowym klas 4 pt. „Symbole narodowe” najlepszy okazał się zespól z klasy 4d. Natomiast w turnieju wiedzy klas 5-6 zwyciężyła drużyna z klasy 5b, a w kategorii najstarszej dla klas 7-8 i gimnazjum nagrody odebrali uczniowie z klasy 8b. 

 Zobacz galerię zdjęć

Przydatne linki


logotyp bip

logo kuratorium

logotyp men

logotyp bydgoszcz

budzaca sie szkola

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.