Uczniowie klas 4-8 i 3 gimnazjum uczcili 27 września Bohaterów Westerplatte poprzez udział w obchodach Dnia Patrona Szkoły.

Wszystkie klasy uczestniczyły w uroczystym apelu, podczas którego przypomnieliśmy przebieg siedmiu dni obrony Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte we wrześniu 1939 roku. Uczniowie obejrzeli także prezentacje z fragmentami filmu o bohaterskiej obronie placówki i wysłuchali nagrania słów Jana Pawła II skierowanych do młodzieży podczas pielgrzymki na Westerplatte. Na apelu rozbrzmiała również „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte” według słów K. I. Gałczyńskiego. Podsumowaniem obchodów były zadania dla wszystkich klas. Uczniowie w ramach konkursu rozwiązali krzyżówkę z wiedzy o Patronie Szkoły oraz ułożyli z puzzli pomnik.

Na szkolnym korytarzu została zorganizowana wystawka prac uczniów. Tematem prac plastycznych i przestrzennych był w tym roku Pomnik Obrońców Wybrzeża.

Obchody Dnia Patrona Szkoły przygotowała  grupa uczniów kl. 8b i kl. 8a; w postać dowódcy jednostki, majora Henryka Sucharskiego wcielił się uczeń kl. 8b Szymon Walkiewicz.