Uczniowie klas 4-8 i 3 gimnazjum uczcili 27 września Bohaterów Westerplatte poprzez udział w obchodach Dnia Patrona Szkoły.

Wszystkie klasy uczestniczyły w uroczystym apelu, podczas którego przypomnieliśmy przebieg siedmiu dni obrony Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte we wrześniu 1939 roku. Uczniowie obejrzeli także prezentacje z fragmentami filmu o bohaterskiej obronie placówki i wysłuchali nagrania słów Jana Pawła II skierowanych do młodzieży podczas pielgrzymki na Westerplatte. Na apelu rozbrzmiała również „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte” według słów K. I. Gałczyńskiego. Podsumowaniem obchodów były zadania dla wszystkich klas. Uczniowie w ramach konkursu rozwiązali krzyżówkę z wiedzy o Patronie Szkoły oraz ułożyli z puzzli pomnik.

Na szkolnym korytarzu została zorganizowana wystawka prac uczniów. Tematem prac plastycznych i przestrzennych był w tym roku Pomnik Obrońców Wybrzeża.

Obchody Dnia Patrona Szkoły przygotowała  grupa uczniów kl. 8b i kl. 8a; w postać dowódcy jednostki, majora Henryka Sucharskiego wcielił się uczeń kl. 8b Szymon Walkiewicz.

Zobacz galerię zdjęć

Partnerzy i linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.