W sobotę 17 marca 2018 roku nie zważając na siarczysty mróz i silny wiatr 9 śmiałków z 2 i 3 klasy gimnazjalnej wyruszyło na trasę VII MARSZU NA ORIENTACJĘ 18 POŁUDNIKIEM PRZEZ BYDGOSZCZ.

  Uczniowie przemieszczali się z mapą po miejscach w Bydgoszczy nawiązujących do historii miasta, przez które przebiega 18 południk oraz w jego najbliższej okolicy. Uczestnicy dokonywali odpowiedniego wpisu do karty startowej, należało odnaleźć miejsce i odpowiednią fotografię. W tym roku trasa marszu zaczynała się w Filharmonii Pomorskiej przy ulicy Andrzeja Szwalbego 6 i kończyła w Szkole Podstawowej Nr 2 przy ulicy Hetmańskiej 34 . Uczestnicy korzystali z kolorowej mapy przygotowanej specjalnie na Marsz po 18. Południku. Wybraliśmy trasę dla nieco bardziej zaawansowanych liczącą 4 km.

 Na 37 zespołów nasza drużyna dziewcząt w składzie: Magda Antosik, Dominika Pyrc, Natalia Ufir z klasy 3 g oraz Dominika Sulkowska z 2 g zajęła 10 miejsce. Zespół chłopców w składzie: Mikołaj Śliwonik i Kacper Gadziński z klasy 2 g oraz klasa 3 g w składzie: Mateusz Boczek, Kamil Pawlik i Sebastian Szatkowski zajęli 18 miejsce.

Pomimo niesprzyjające pogody wszystkim bardzo podobała się wyprawa po znanych i nieznanych miejscach naszego miasta.

18 południk 1 

18 południk 3

Partnerzy i linki

100 lecie bydgoszczy

logo emic

logo certyfikatu szkoła

edurewolucja logo

logotyp bip

logo kuratorium

budzaca sie szkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.