W sobotę 17 marca 2018 roku nie zważając na siarczysty mróz i silny wiatr 9 śmiałków z 2 i 3 klasy gimnazjalnej wyruszyło na trasę VII MARSZU NA ORIENTACJĘ 18 POŁUDNIKIEM PRZEZ BYDGOSZCZ.

  Uczniowie przemieszczali się z mapą po miejscach w Bydgoszczy nawiązujących do historii miasta, przez które przebiega 18 południk oraz w jego najbliższej okolicy. Uczestnicy dokonywali odpowiedniego wpisu do karty startowej, należało odnaleźć miejsce i odpowiednią fotografię. W tym roku trasa marszu zaczynała się w Filharmonii Pomorskiej przy ulicy Andrzeja Szwalbego 6 i kończyła w Szkole Podstawowej Nr 2 przy ulicy Hetmańskiej 34 . Uczestnicy korzystali z kolorowej mapy przygotowanej specjalnie na Marsz po 18. Południku. Wybraliśmy trasę dla nieco bardziej zaawansowanych liczącą 4 km.

 Na 37 zespołów nasza drużyna dziewcząt w składzie: Magda Antosik, Dominika Pyrc, Natalia Ufir z klasy 3 g oraz Dominika Sulkowska z 2 g zajęła 10 miejsce. Zespół chłopców w składzie: Mikołaj Śliwonik i Kacper Gadziński z klasy 2 g oraz klasa 3 g w składzie: Mateusz Boczek, Kamil Pawlik i Sebastian Szatkowski zajęli 18 miejsce.

Pomimo niesprzyjające pogody wszystkim bardzo podobała się wyprawa po znanych i nieznanych miejscach naszego miasta.

18 południk 1 

18 południk 3

Przydatne linki


logotyp bip

logo kuratorium

logotyp men

logotyp bydgoszcz

budzaca sie szkola

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.