Uczniowie klasy 3e wzięli udział w lekcji muzealnej  pt. "Legendy bydgoskie" w Muzeum Okręgowym im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Podczas spotkania poznali legendy i podania związane z Bydgoszczą. Dzieci dowiedziały się, co symbolizuje herb naszego miasta, a także co robił u nas mistrz Twardowski i gdzie mieszkał Węgliszek.

Warsztaty przeplatały rebusy i zadania plastyczne, których końcowym efektem był piękny, kolorowy kogut, na którym ponoć mistrz Twardowski wjechał do naszego miasta.
Uczniowie również zwiedzili wystawę poświęconą historii Bydgoszczy i mogli przenieść się w odległe czasy nie tylko wirtualnie.