15 i 16 listopada klasy trzecie uczestniczyły w lekcji ekologicznej zorganizowanej przez Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o. o., który mieści się przy ul. Ernsta Petersona 22 w Bydgoszczy.Wspólnie przypominaliśmy zasady poprawnego postępowania z odpadami – dzieci poznały odpady szkodliwe dla środowiska, dowiedziały się co oznaczają „surowce wtórne”, co należy zrobić z elektrośmieciami, lodówką, zużytą baterią albo przeterminowanymi lekami. Poznały bociana Bogusia, który podróżując przez Polskę pokazywał sposoby segregacji odpadów i wykorzystanie śmieci do produkcji energii i ciepła, a także materiałów budowlanych. Na zakończenie zwiedzały wnętrze Ekobusa.