26 września uczniowie z klas IIIc i IIId uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w ramach III Festiwalu Zdrowego Stylu Życia przez Kujawsko - Pomorskie Centrum Kształcenia Nauczycieli „Jak prawidłowo zachować się w kontakcie z psem”.

Przedstawiciel Straży Miejskiej z psem Walkerem zaprezentował różne zachowania psa.Opowiedział, co psy czują i jakie zachowania ludzi budzą w nich niepokój. Pan Krzysztof zademonstrował jaką należy przyjąć pozycję obronną w razie ataku obcego psa, co wspólnie  z dziećmi przećwiczył. Spotkanie z panem Krzysztofem i Walkerem dało dzieciom dużo wrażeń i potrzebnej wiedzy na temat bezpiecznych  zachowań w kontakcie z obcym psem.