Dnia 30 maja klasa 5b udała się do CPR, czyli Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Uczniowie zapoznali się z zasadami obsługi zgłoszeń alarmowych oraz stanowiskiem pracy operatora numeru 112. Dowiedzieli się na jakich zasadach działa cały system powiadamiania, przypomnieli sobie numery i liczby, które mogą uratować życie.

Pan Patryk omówił również różne sytuacje i miejsca, w których możemy potrzebować pomocy, np. na drogach i autostradach, w lesie, a także kiedy dzwonić pod numer 112, a w jakich sytuacjach tego nie robić. Klasa uczyła się również robić tzw. Chwyt Heimlicha – manewr, który uratuje życie w przypadku, gdy w drogach oddechowych znajdzie się ciało obce.

Na koniec oczywiście nie obyło się bez prezentów – uczniowie otrzymali opaski odblaskowe oraz samoprzylepne „sklerotki” z logo Centrum.