22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji w piątek 21 kwietnia uczniowie wzięli udział w akcji Sprzątania Świata - zebraliśmy ponad 10 worków śmieci! Przygotowaliśmy tematyczną gazetkę szkolną na holu i przeprowadziliśmy zajęcia edukacyjne związane z tematyką dbania o naszą planetę. Do akcji bardzo aktywnie włączyli się uczniowie klas 1-3, którzy wykazali się kreatywnością nadając starym przedmiotom nowe przeznaczenie.

W poniedziałek 24 kwietnia wzięliśmy udział w projekcie Mobilna Szkoła Recyklingu organizowanym przez Miasto Bydgoszcz. W ramach projektu uczniowie zostali zapoznani z zasadami postępowania z odpadami, pogłębili wiedzę na temat recyklingu i ponownego wykorzystania odpadów, a także zwiększyli świadomość dotyczącą odpowiedzialności za jakość środowiska przyrodniczego.