Urodziny Bydgoszczy za nami - uczciliśmy 677. rocznicę nadania Bydgoszczy praw miejskich. Z tej okazji uczniowie z klas: 6b, 6a i 7a przygotowali dla swoich młodszych kolegów krótkie inscenizacje w ramach kolejnej akcji "Starsi młodszym”. Na szkolnym holu w przedstawieniu pojawili się Byd i Gost i opowiedzieli uczniom z klas 1-4, jak to: "Dawno, dawno temu gród Bydgost założyli…”, potem zawitał do nas sam Kazimierz Wielki i została odegrana scenka wręczenia aktu lokacyjnego naszego miasta.

Nie zabrakło też odniesienia do współczesnych miejsc, z których słynie Bydgoszcz. Uczniowie wysłuchali hejnału oraz piosenki o Bydgoszczy w wykonaniu uczennicy z kl. 5b. Najmłodsi uczniowie naszej szkole bardzo dobrze zapamiętali ukazane w przedstawieniu najważniejsze fakty z historii miasta.